HASTANELER VE RANDEVU SİSTEMİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar hükumet hastanelerdeki büyük bekleme karmaşasını biliyor ve iyi niyetle bir telefon numarası tahsis ediliyor ve halk bu telefondan randevu alıyor.

               Çok güzel düşünülmüş. Ancak bunu hangi ülkeden kopya etmişlerse biraz daha detayına inmeleri gerekirdi.

                Yabancı ülkelerde bu tip çalışmalarda kanunu veya yönetmeliği hazirlayan Milletvekili/Hukukçular kendileri gider ve bazı hastanelerde randevu sistemini tatbik etmeye çalışır, kendi gözleri ile hataları/eksikleri görürler. Masabaşında oturup uzaktan kumanda ile yapmazlar. Çünkü o zaman bizde olduğu gibi sorunlar çıkar.

 

                Aynı Bankalarda ki ''Anne kızlık soyadı'' uygulaması gibi dünyayı güldüren uygulamaların çıkarılmadan önce biraz düşünülmesi ve araştırılması gerekir.

 

                Tahsis edilen telefonla randevunuzu alıyorsunuz ancak gittiğinizde eskisinden daha fazla kuyruk olduğunu görüyorsunuz. Bunda kabahat kimdedir acaba?  Bunu Kenan Işık ''Kim Milyoner Olmak İster'' programında sormalı bakalım ne cevap alacak ama bence kabahat bu kuralı yerinde incelemeden koyandadır.

 

                Niyet çok iyi, kuyruklara son vermek isteniyor, şapkamı iyi niyet için çıkarıp selamlıyorum ama masa başından çıkarılan kuralların yürümediğini hala öğrenememiş insanlarımızın olduğuda gerçek.

 

                 Niyetin iyi olması ile maalesef netice alınamıyor, kuralı uyguladığınız ortamları da incelemeniz lazım, o zaman sorunlar bir bir ortaya çıkabiliyor.

 

               Yoksa telefonla randevu alabilirsiniz demekle kuyruklar kalkmıyor, sorunlar çözülmüyor. 

Zaten bu ve buna benzer halkın büyük kısmını doğrudan ilgilendiren sorunlar çözüldüğü an seçim neticeleri çok netleşecektir.


İzlenme: 1010
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR