Hastane İşletmeciliği

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye'de Üniversitelerde en çok aranan branşlardan birisi de ''Turizm İşletmeciliği''. Bu branşa müthiş bir rağbet var yani tutulan ve ilerde iş imkanı olan bir eğitim. İlerde turizm okumuş gençler uzmanlık alanlarında çalışacak.

 Bana göre bunun yanında bir de Hastane İşletmeciliği branşı olmalı, Türkiye'nin en çok ihtiyacı olan branşlardan birisi. Tıp doktorları İşletme eğitimi almıyorlar ama maalesef birden kendilerini işletmeci olarak buluyorlar dolayısı ile birçok hastanede büyük kuyruklar oluşuyor hatta doktor veya hemşireler darp ediliyor.

 Hastane İşletmeciliği bir Üniversite branşı olması halinde bu gibi büyük sorunlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Batı medeniyetinde en önemli şey bir hastanın hastaneye gittiğinde sefil olmaması, eşit şartlarla muayene edilmesi ve uzun sıralar beklememesidir. Bu sigorta hastanelerinde olduğu gibi özel hastaneler içinde en önemli faktörlerden biridir. Bizde ise malesef SGK anlaşmalı olmayan Özel hastaneler hariç, sigorta ile ilgisi olan hastaneler abartmadan söylüyorum işkence yuvası.

 Devletin mutlaka bu konuda acil tedbir alması oy potansiyelini mutlaka arttıracaktır. Zaten muhalefet bugüne kadar iktidara gelir veya ortak olursa ne yapacağını açıklamadı, daha düşünüyor...Sağlık sektörü hem iktidar, hemde muhalefet için bugün bir numaralı oy potansiyelidir çünkü herkesin kendisinin veya yakınlarının sağlık kurumları ile işi var. Bu hastane kuyruklarını düzeltecek bir siyasi parti mutlaka büyük bir oy potansiyeline sahip olacaktır.

Hastanelerin içindeki hasta kuyrukları ile Avrupalı veya ''Büyük Devlet'' olmak sadece lafta kalacaktır, büyük devlet halkını en fazla yardıma ihtiyacı olduğu hastane kapılarında sefil etmeyen devlettir.

Bugünkü iktidar partisi sağlık sektöründe birçok değişiklikler yaptı ve hepsi halk tarafından kabul ve takdir gördü, zaten öyle berbat ve acınacak durumdaydı ki ne yapsalar kabul görecekti. Bundan sonrada sağlık sektörüne yapılacak her iyileştirme oy olarak geri döneceğinden en ufak şüpheniz olmasın...


İzlenme: 1035
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR