MANŞET

Harp ve Sulh

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugünlerde hemen hemen tüm Türk Ulusal yazılı ve görsel basını Öcalan ile Devletin bir şekil ilişkisinden bahsediyor. Bazı Milletvekillerinin İmraliya gitmesi, görüşmesi gibi.

                 Bütün hedef sulh...

                Burda bir vatandaş olarak ilk akla gelen ve şaşırtan  Öcalan'ın bu işte hala liderlik etkisi olması. Bu adam İmralı'dan eğer bu kavga veya çarpışmaları durdurabilecekse o zaman bugüne kadar neden beklendi?

                 Şimdiye kadar ölen veya yaralananların sayısını düşünürseniz, bu işte harcanan inanılmaz büyük paralarıda hesaba katarsanız...

 

                PKK ile süren çatışmalar eğer yanılmıyorsam 1981 yılından beri aralıksız devam ediyor. Bu 31 yıl yapar yani bir çocuğun doğup, büyüyüp 31 yaşına gelmesi demek bir generasyondan fazladır. Bu zaman içinde çok büyük miktar insan kayıpları verilmiştir.

 

                Türkler ve Kürtler yıllarca birlikte yaşayan insanlar, hatta akraba olmuşlar ama bir kısım Kürt dağa çıkıyor ve insan öldürmeye uğraşıyor. Ona mani olmak için Türk askeride uğraş veriyor ve her iki tarafta birbirini öldürüyor.  Öldürmese de sakat bırakıyor.  Onbinlerce ölü olduğu söyleniyor.

 

                Bu durum Kürt halkınada birşey kazandırmaz, Atalarımızın söylediği gibi akıntıya kürek çekmek denebilir.

 Hiçbir netice alamaz PKK bu çarpışmalardan, boşuboşuna insan hayatına mal olur. 31 yıldır olduğu gibi.

 

                Asıl ilginç olanı Öcalan'ın PKK üzerinde hala söz hakkı olması. O zaman bugüne kadar olanlarıda o yönetiyordu demektir.

 

                Şimdi Öcalan ile konuşup bu iş duracaksa bu daha evvel neden yapılmadı, yapılsaydı binlerce genç insanın hayatı kurtulmaz mıydı?  Birde dedikodular var, deniyorki bu Kürtlerin değil batılı güçlerin kışkırtmasıdır. O zaman Öcalan kim?

 

                Batılı güçler bu işin içinde var mı? Bence yanlız batılı değil, doğulu ve din kardeşlerimizde var. Başta gelenide Suriye. Yıllarla Öcalanı beslemişlerdi.

 

                Türkiye'yi hiçbir şekilde bölmeyecek şekilde bir sulh halinde, buna sanırım herkes arka çıkar.  Bu gibi işlerde sulh ararken kan davası güdülmemesi gerekiyor.

 

                 Son dakikada aniden Fransa'da üç Kürt kadın vurularak öldürüldü. Fransız Polisi çok tecrübeli ve donanımlıdır, bir ipucu ele geçirecektir ama bu cinayetin Suriyeli ajanlar tarafından profesyonelce yapılmadığını iddia etmekte hayli zor gibi.


İzlenme: 777
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR