HAMİLE KADIN VE 10 AYLIK BEBEK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar sözlü ve yazılı basında Suriyeli hamile bir kadın ve 10 aylık çocuğunun öldürülmesi olayını okuyunca insan mahkeme neticesini beklemeyip hemen kendi karar vermeye başlıyor.  Ben şahsen asla idam cezasını düşünmedim. Onları öldürdüğü tahmin edilen ve bağımsız yargı tarafından karar verilecek olan bu suç için idam cezası tam bir kurtuluştur. Adamları asın ve birkaç dakikada ölsünler. 

Nereye gideceklerini görüp ispat eden var mı? Hayır sadece hayal var. Aynı şehit olunca cennetteki huriler gibi...

Mağdurların Suriyeli olmaları hiç önemli değil, yaşayan varlık olmaları önemli.

Bu dünyada işledikleri suçun cezasını yine bu dünyada çekmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bilim dünyasında yaşıyoruz Allah akıl vermiş ve bu akılla insanoğlu çok büyük şeyler icad etmiş ve ediyor. Masallarla artık uğraşmıyor.

Aslında bu adamları hemen suçlamakta doğru değil çünkü suçu mahkeme belirleyecek halk değil, adalet diyoruz depil mi?  Zaten adalet derken yaptığımız büyük hata budur. Mahkemelerin kararını beklemiyoruz ve hemen kendimiz karar veriyoruz. Buna da halk dilinde önyargı deniyor.

Mahkeme bu adamları suçlu bulursa asla ilerde herhangi bir af'dan faydalanmamalılar. "Asmayalım da besleyelim mi?" Evet besleyelim çünkü astığımız zaman ne olacağını bilmiyoruz ama asmazsak ne olacağını biliyoruz. Ömür boyu bu dünyada çekecekler.

Bu gibi insana benzeyen mahlukların yaşadıkları hayatta yaptıklarının cezasını bu dünyada ve göz önünde çekmeleri lazım.

İşte bundan dolayı idam cezasına tamamen karşıyım. Bunları idam etmek hiçbir sorunu çözmez tam tersine kurtulurlar.

Aslında bu gibi hastaların evvelden tespit edilip kontrol altına alınmaları da çok önemli. Mahkemenin suçu sabit görmesi halinde adam 10 aylık bebeği öldürüyor böyle birisi sağlam olamaz. Hapisanede bile dikkat edilmesi gereken bir hasta.

Evet ben israrla idam'ın bir ceza olmadığını söylüyorum çünkü insan öldükten sonra neler olduğunu bilen ve ispat eden yok. Gidipte geri gelip anlatan yok, sadece binlerce yıl evvel yazılmış ama bugüne kadar değiştirilmiş mi, eklenmiş mi bilen yok.

Üniversite Profesörlerini duyuyoruz, yıllardan beri inandığımız ve kutladığımız kandil gecelerinin olmadığını söylüyorlar.

Avrupa bu nedenle idam cezasını tamamen kaldırdı. Amerika'da bazı eyaletlerde var ama sebebi sadece ölüm korkusu yaşatmak ve birazda örnek olmak için. Yoksa öldükten sonra nereye gittiğini bildikleri için değil.

Bu gibi hastalıklı şahısların özel cezaevlerinde cezalarını çekmeleri ve bu dünyada çekmeleri gerekir.

Diğer yandan Suriyelileri muhacir olarak almak güzel ama gelir düzeyi çok düşük olan ülkemizde onlara yer bulmakta önemli aksi halde saldım çayıra, mevlam kayıra oluyor.


İzlenme: 802
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR