HALKI BİLGİLENDİRMEK‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar çağdaş medeniyetlerde Belediye veya Devlet ne yaparsa daha yapmadan halk bilgilendirilir.  Bunu  Belediye veya Devlet basın yolu ile yapar. Yani bir yer kazıldımı halk neden kazıldığını ve ne için kazıldığını, tahmini bitiş süresini bilir çünkü bilgi verir basın.

                  Bizde en ufak bir bilgi yok, varsada gazetenin köşesinde ufacık bir yazı, çok şüpheliyim o da belki var.

                 Seçim zamanı ama işler değişiyor, söz vermeler, icraatların nasıl yapılacağı bülbül misali anlatılıyor. Halk biraz enayi yerine konmuyormu? Yörede yaşayan herkesin yerel gazetelerden bu yol çalışmalarının neden yapıldığı ve ne kadar süreceğini bilmesi hakları değil midir?

                   Malın sahibi halk ama bilmiyor, bilgilendirilmiyor.

                  Aynı birçok elektrik kesintileri gibi. Belediye veya Karayolları ücretsiz olarak yerel gazetelere yol tamiratları hakkında bilgi verebilirler. Ne kadar süreceğinide bildirebilirler ama ben daha hiç görmedim.

                  Halkın vergileri ile yine halkın malı olan sokaklar kazılıyor ama halkın neden kazıldığından haberi yok.

                  Belediye veya Karayolları bildirmiyor, gizli tutuyorlarsa o zaman yerel gazete muhabirleri bunu öğrenebilir ve halka duyurabilirler, yerel gazete muhabirlerinin en önemli görevleri arasındadır halkı bilgilendirmek.   Maalesef yerel gazeteler keyfi dağıtıldıkları için sadece internetten okumak mümkün oluyor dolayısı ile yayınlansa bile gözden belki kaçıyor.

                  Şu anda mesela Marmaris, Armutalan ve İçmeler'de büyük bir çalışma var. Bunlar ne kadar sürecek ve ne zaman bitecek bilen varmı ?

                  Sokakta 10 kişiye sorun tek bir kişinin dahi bildiğini tahmin etmiyorum.


İzlenme: 880
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR