Güzel Turizm

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Turizm ile ilgili, hanutçulukla ilgili çok eleştiri yaptık, bazıları önlenir gibi oldu bazılarına hiç dokunulmadı.  Ama birde Turizmin güzel tarafı var. Görevini fevkalade önemseyen, gizli kahramanlar var Marmaris'te.

Almanya'nın eski Emniyet Müdürü ve aynı zamanda Alman Polis Koleji hocası olan bir zat eşi ile birlikte hemen her yıl Marmaris Palace Oteline gelirler. Orada o kadar memnundurlar ki, Almanya'da tanıdıkları herkese söylerler. Eski hoca olduğu için nerede ise Alman Polis Müdürlerinin büyük çoğunluğu kendisinin talebesidir. Bu otelin Müdüründen başlayıp, oda temizliğine kadar inanılmaz memnundurlar. Bir sene Mayorka adasına gittiler ve hiç memnun kalmadılar tekrar Marmarise geldiler.

Bu Almanlar diğerleri gibi hiç reklam yapmadan, sessiz sedasız dinlenmek ve tatil yapmak için gelirler ve büyük memnuniyetle dönerler.

Bundan bir süre önce Amerika'dan bazı arkadaşlarım Florida Milletvekili Bay Wrexham'ın eşi ve 3 çocuğu ile Dalyana gideceğini ve tatilini orda geçireceğini bildirmişti. Bay Wrexham bunun duyulmasını istememiş ve rica etmiş gazeteye yazılmamasını bende o zaman yazmamıştım. Kendisi bugün Amerika'nın en büyük lobisi olan ve en güçlü Milletvekillerinden biri ve Yahudi asıllıdır. Amerikan Parlamentosu onun bir dediğini iki yapmamıştır desem doğru olur. Aynı zamanda Bush'un kardeşi ve eski Florida Valisi Jebb Bush'un da çok yakın arkadaşıdır.

Bundan anlaşılan bu insanlar Türk turizminden memnun ki çok uzaklardan buraya geliyorlar. Evet yakın dostları olabilir, onların misafiri olarakta gelmiş olabilirler ama her ne hal ise hepsi memnunlar.

Memnun olmayanlar buralarda tanıdıkları olmayan ve kendi kendilerine dolaşıp kuyumcu, derici ve lokantalara kollarından tutulup çekilenler.

Bana sorarsanız öksüz ve yetimin parasını çalanlar asıl turistin kolundan tutup dükkana çekenler veya tanımadıkları ve ülkelerini ziyarete gelmiş insanlarla konuşmaya çalışanlardır. Bunlar Türk Milletine kötülük yapmaktadırlar, tabii onları yakalayıp caydırıcı cezayı vermeyenlerde, kim olurlarsa olsunlar, onların ortaklarıdır. 

Diğer yandan turistlerin memnun olmasını ve tekrar tekrar gelmelerini sağlayan görevliler ise bence turizm kahramanlarıdır ve ödülsüz bırakılmamalıdırlar düşüncesindeyim.

Kötü yapana ceza verilmesi istenirken, iyi yapana da mutlaka bir sembolik dahi olsa ödül verilmelidir


İzlenme: 1130
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR