GÜLÜMSE TÜRKİYE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar objektif bakıyorum ve inanın Türkiyenin gülümsediğini neredeyse hiç göremiyorum. Herkesin suratı asık, zenginde, fakirde gülümsemiyor.

Sadece bir arkadaşınızı diğerine tanıştırırken zorla bir gülümseme değil de sırıtma var hepsi o kadar.

Cumhurbaşkanına, Başbakana, Anamuhalefet ve Muhalefet Parti Genel Başkanlarına, Bakanlara, Valilere, Belediye Başkanlarına, Futbolculara, Sanatçılara , askerlere daha aklınıza kim gelirse bakıyorum hiç biri gülümsemiyor.

Cumhurbaşkanı konuşmalarında kasılmış, sinirli bağırıyor, Başbakan herhalde durumu sezip arada kendini gülümsetecek espriler arıyor. Fenerbahçe Kulübü Başkanı çıkıyor tehditler savuruyor.

Birde yabancı batı Avrupa ve Amerikan televizyonlarına bakıyorum herkes ama herkes gülümsüyor, kahkahalar atıyor. Hillary Clinton ile Trump'un televizyon rekabetini izleyenler medeniyeti herhalde görmüşlerdir.  Birbirini eleştiriyor ama arada hep gülmeler ve şakalar var, sonunda el sıkışıp dostça ayrılıyorlar.

Bizde böyle bir şey neden olmaz veya olamaz, bizim neyimiz eksik veya nerde hata yapıyoruz?

Burda Cumhurbaşkanı, Başkan filan derken çok daha aşağılara inelim, pazarda bile gülen yok. Eskiden İstanbul Mahmutpaşa da işportacı "ikizlere başlıııık" diye bağırırdı ve herkes gülümserdi, şimdi o bile yok.

Neden Türkiye böyle sinir küpüne döndü? Millet otomobillerinde odun, sopa taşıyor birşey olursa dayak yemesin diye. Belki belinde silahta vardır bilemiyorum ama tamamen mümkün. Geçenlerde Rize Valisinin açıklamalarını bütün Türkye izledi.

Diğer yandan bu hal elbette siyasetçilerin sürtüşmesinin halka sirayetidir, Mecliste dövüşeceksin de sokakta halk dövüşmesin mi?

Maçlarda da aynı idi, şimdi deplasmana rakip taraftarı serbest bırakıyorlar bakalım inşallah birşey olmaz. Yönetimler bu şekilde olursa taraftar daha iyi olamaz.

Kemal Sunal, Levent Kırca gibi güldürü sanatçıları maalesef vefat ettiler, diğer birkaç ünlü güldürü sanatçımız fazla ortada yoklar ve Türkiye nerede ise gülmeyi unuttu.

Nereye gidiyoruz? Çok yazık çok acı...


İzlenme: 1164
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR