GÜLEN İADE EDİLEBİLİR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar uzun süredir Amerika'da legal olarak yaşayan birini Amerikan Adaleti kolay kolay başka bir ülkeye iade etmez. Amerikan Başkanı veya siyasilerin bu konuda fazla bir etkisi olmayacağını bizim hükümetimizin de bilmesi lazım. Yani Amerikan Başkanı hukuku çiğneyip iade edilmesini kesinlikle söyleyemez.

Yani normal olarak en fazla yapacakları şey , ''gönderin dosyaları burada yargılayalım'' demek olacaktır.

Bu durum çok açık ve net. ANCAK bir şey daha var ki acaba bizim hükümetimiz bunu biliyor veya düşünüyor mu?   Öcalan nasıl getirildi Türkiye'ye?

Veya Arjantin’in kendisine yeni pasaport vererek vatandaş yaptığı Adolf Eichmann İsraile nasıl götürüldü, mahkeme edilerek idam edildi?

Bunları biraz aklınızdan geçirirseniz ve kafayı da çalıştırırsanız Gülen'in iadesi bal gibi olabilir.

Yahudi gizli servisi Eichmann'ı bavulun içine koyarak Arjantin'den İsraile götürdü ve yargıladı.

Bedelsiz hiçbir şey olmuyor bu da bir gerçek.

Biz istedik diye Güleni vereceklerini beklemek ise saflık olur.

Diğer yandan Gülen gelse ve mahkeme edilse ne olacak? Mahkeme bitene kadar hertaraf gerilecek çünkü henüz anlaşılan adamlarının yarısı bile gözaltında olmadığını televizyon ve gazeteler her gün yazıyor.  Ayrıca Gülen ''ben tek başıma yapmadım, iktidar partisi ile birlikte yaptık'' demeyecek mi? Bunu zaten Amerika'da söylüyor anlaşılan.

Birisinden duydum doğru mu bilmiyorum ama Marmaris'te Ufuk Koleji ne oldu diye sordum verilen cevap ''kapatıldı'' o zaman bina ne olacak dedim verilen cevap zaten o arsanın bir kısmı Diyanetin arsası idi oldu. Buyrun burdan yakın.  Nasıl olursa olsun Diyanet Gülen'in Kolejine arsa tahsis ediyor veya kiraya veriyor!  

Gülen ile her şeyi  birlikte kurmuşlar, sonra anlaşamayınca düşman olmuşlar. Görünüş aynen bu...Zaten Avrupa ve Amerika tamamen böyle düşünüyor.

Bu işin temizlenmesi çok zor. Bakınız Öcalan tutuklandı getirildi, PKK bitti mi? 

İşe Milli Eğitim'den başlayacaksınız...


İzlenme: 630
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR