GREV‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar grev yapmak demokrasinin olmazsa olmazlarındandır. Bazı insanların diğerlerini ucuza çalıştırmaları veya kötü şartlar içinde mağdur edilmelerini önlemek için yapılması demokratik hukuk devletine göre kabul görmüş bir harekettir.

Buna söyleyecek hiçbir söz yok ANCAK:

 Sağlık sektörü ve taşımacılıkta grev yapmanın kesinlikle yasak olması gerektiğine inananlardanım.

Hastanelerin, doktorların, hemşirelerin, sağlık memurlarının grev yapması demek bana göre adam öldürmekten farkı yoktur.  Diğer yandan taşımacılığın grev yapması demek acil bir yere gitmesi gereken, cenazesi olan veya hastaya yetişmesi gerekenleri durduracağı için bununda yasaklanması veya acil çözüm bulunması doğrudur.

 

Herkesin her istediğini yapması demokrasi ve hürriyet değildir. Otomobil, tekstil ve benzer yüzlerce yerde grev elbette yapılabilir. Bu gibi grevlerle insanlar mağdur edilmiyorsa tam desteklerim ama büyük çapta insanların mağduriyeti desteklenemez.

Şimdi Türk Hava Yolları Sendika personeli grev yapmak istiyor. THY bugün ülkenin hemen hemen her yerine gidiyor, Avrupa'dan turist ve işçilerimizi getirip götürüyor. İzinli gelen veya izinden dönen işçinin, tatile gelecek olan turistin, yanında yüzlerce aile besleyen işadamının hiçbir günahı yokken greve takılması bana göre demokrasi ve hürriyet değildir.

Devletin tarafsız bir kurumu bu gibi durumlarda hakemlik yapabilir veya bir mahkeme adil hakemlik yapar ve vereceği karara uyulur.

Biz hürriyet ve demokrasiyi başkalarının hürriyeti ve demokrasisi yokmuş gibi sadece kendimiz için istiyoruz. İşimize geliyorsa çok iyi, gelmiyorsa çok fena. Tüm vatandaşlarımıza verilecek zararı düşünmüyoruz.

THY grevi eğer gerçekleşirse çok sayıda kendi vatandaşımıza, yabancı insanlara ve ülkemize büyük zarar verecektir.


İzlenme: 1404
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR