GÖCEK TÜNELİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün ulusal bir televizyon kanalında Göcek tünelinden bir Ambulansın parasız geçmesine izin vermedikleri bildiriliyordu.

Hemen lütfen sinirlenmeyin, ''bu nasıl olur, insan hayatı'' filan derken gelin birde beni dinleyin.

Bundan 3 ay kadar önce Marmaris'te arabamın arkasında mavı ışıklarını yakmış, sireni sonuna kadar açmış bir Ambulans. Kenara çekilecek imkan yoktu biraz gittim ve çekildim geçti. Fakat merak ettim ve uzaktan takip etmeye başladım. Çünkü hayatımın büyük çoğunluğunu geçirdiğim ülkelerde Ambulans olsun, Polis olsun mavi öncelik ışıklarını ve sirenlerini çalıştırmaları izine tabidir aynı zamanda rapor tutulması mecburidir. Bundan dolayı merak ettim, hemde burda nasıl oluyor diye öğrenmek istedim.

Bu Ambulans sirenleri çalarak ve ışıkları yakarak yol aldı ve devam etti bende yaklaşık 150 metre arkasından.

Ambulans Marmaris dışına çıktı sirenleri susturdu ama ışıklar yanıyordu.

Bu şekilde devam ettik ve Ambulans Gökova kavşağında tatlıcıya girdi ve arkaya dolanıp park etti. İçindeki 2 kişi çıktılar ve içeri girip birşeyler yemeğe başladılar. Anlaşılan Ambulansın içinde hasta filan yoktu.

Ondan sonra ben döndüm hatta Valiliğe bildireyim diye düşündüm sonra arkadaşlar ''hiçbir şey değişmez hepsi böyle zaten halk artık zaman zaman yol bile vermiyorlar'' dediler.

 

Şimdi gelelim Göcek Tüneline, orda çalışanı hemen eleştirmek yerine nedenini de öğrenmek lazım, nedenini öğrenmeden herşey önyargı olacaktır.

Belki devamlı gidip geliyor bedava diye ve özel işlerde kullanılıyor. Mümkün değil derseniz aldanıyorsunuz ben yaşadım ve yukarda yazdım.

Araştırmadan önyargılı davranmamak lazım yani Türkçesi ile gaza gelmemek lazım.

Onun için halkın güveni sarsılıyor ve birden çekilip yol vermiyor.

Bugün Avrupa'da bir Polis veya Ambulans siren çalıp mavi alarm ışıklarını devreye soktumu bütün trafik çil yavrusu gibi kenara çekilir, kaldırıma bile çıkan olur yol açılsın diye.

Bizde böyle gereksiz yere kullanıldığı için insanlar güvenemiyor.

Bu tabii ki Ambulans şoförünün suçu değil, onun başındakinin suçu hani derler ya ''balık baştan kokar'' diye.

Birde cep telefonu ile kameraya alıyor bu da bu işin daha evvel birçok defa tekrarlandığını gösteriyor yani hazırlıklı. Onun için hemen Göcek Tüneli biletçisine kabahat bulmayalım, bir araştıralım bakın göreceksiniz o kadar çok gereksiz yere siren ve ışıkları yakan Ambulanslar varki...

Bunları kim kontrol ediyor?

Herhalde Müjdat Gezen...


İzlenme: 608
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR