GİZLİ KAMERALAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde New York Narkotik Bölüm Başkanlarından eski bir genç arkadaşla konuşuyordum, eşi Yunan asıllı olduğu için ailesi ile Rodos'ta tatile gelmişler. New York'ta bazı yeraltı tuvaletlerde eskiden sadece bir yıl içinde en az 40-50 tane fazla doz uyuşturucudan ölen gençler bulunurdu. Daha enjektörü damardan çekemeden beyin damarı çatlamış ve orada ölüyorlardı.

Savcı ve morgdaki doktorlarla konuşup çare arardık ve çare bulunamamıştı.

Rodos'ta konuştuğum Amerikalı arkadaşıma ilk sorduğum bu oldu. Bana gülerek ''tamamdır çoktan son buldu ve artık hiç ölen yok, tamamen temizledik'' dedi.

Çok şaşırdım ve nasıl yaptıklarını sordum.

''Önce gizli kamera koyduk ve takibe aldık, daha enjektörü ceplerinden çıkardıklarında kapıyı kırıp giriyor ve yakalıyorduk bu şekilde hayatları kurtuluyordu. Ama kamera gizli ve izinsiz olduğu için işlem yapamıyor sadece şahıs tespit ediyorduk. Sonra bunu Mahkemeye gösterdik ve Hakimi ikna ettik, onay verdi tuvalete gizli kamera koymamız için. Bu şekilde iş tamamen sona erdi'' dedi.

Toplu iğne büyüklüğünde gözle görülmesi çok zor küçüklükte bir görüntü yansıtma cihazı ile belli bir uzaklıktan herşeyi görmeniz ve işitmeniz mümkün, bu şekilde cebinden enjektörü çıkardığı anda yakında olan Emniyet görevlisi veya görevlileri içeri girip yakalıyor. Bu şekilde hem sanık önce mahkemeye, sonra tedaviye gönderiliyor, hem de nereden aldığı araştırılıp uyuşturucu satıcılarına büyük darbeler indiriliyor.  Bu alete benzer aletler 1980’lerde vardı ve kullanılıyordu yani 35-40 sene evvel. Birde düşünün şimdi ellerindeki teknolojiyi...

Sevgili okurlar teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, inanın takip etmesi dahi güçleşiyor. Türkler genelde hep teknolojiyi satın alıyor, bundan dolayı da para bitiyor zaten.

Amerika’da otoyol kontrol polisine sormuştum ''bu kadar uzun yolları nasıl kontrol ediyorsunuz?'' Verdiği cevap çok ilginçti ''Çoğu zaman uydudan izleniyor ve sürat yapan en yakın devriyeye bildiriliyor''.

Avrupalı bilginlerin unutulmaz bir sözü vardır derler ki,  ''Hangi Millet AR-GE'ye önem verir, para kaynaklarını açarsa onlar kazanacaklardır''.

Yani  (AR-GE) Araştırma - Geliştirme'den bahsediyor ve nüfusuna göre Amerika'dan sonra dünyada bu işe en büyük parayı ayıran Federal Almanya.

Birkaç defa burada paylaşmıştım Datça yolu yeni yapılıyordu ve taa Seattle'dan (Amerika'nın Kuzeybatısı-Kanada hududundan) Amerikan teknolojisi ile zamanın Armutalan Belediye Başkanı Sayın Muhammed Ünlü'nün yolun ortasında birkaç kişi ile konuştuğunu gördük, sesini duyduk.

Hiç şüphem yok bugün CIA dünyanın herhangi bir yerinde istediği kişiyi, kim olursa olsun istediği gibi izleyebiliyor ve dinleyebiliyor.

Yakında uzaktan idrar tahlili yaparlarsa şaşmayalım.


İzlenme: 274
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR