Genel Seçim

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar, bazen hayat insanı öyle bir yontuyorki insanların leb demeden leblebi diyeceğini anlıyorsunuz. Benim Sayın Başbakan Erdoğanı tanıdığım kadarı ile Genel Seçimleri erkene alacaktır, hiç şüpheniz olmasın. Bu hatayı merhum Adnan Menderes yapmıştı, kazanacağı erken seçime gitmedi.

 

                     Ben her fırsatta yazdım bugünkü Muhalefet Partilerinin Genel seçimlerde hiçbir şansı yok. Girmiş olmak için girerler.

 

                     Yakında açıklanacağını sandığım erken seçimler için Muhalefet partileri değişiklik yapmazlarsa boşuna akıntıya kürek çekerler. Zaten ciddi araştırma kurumları çok net açıklıyor.

 

                      Bugün Türkiye'de muhalefeti gazeteler ve bazı televizyonlar yapabildiği kadar yapıyor, şimdi birde gençler baktıki muhalefet yok kendileri sokağa döküldüler. Arada birde Kamer Genç tek başına yapıyordu hastalanana kadar.

 

                      Dünyanın heryerinde Muhalefet rakibe göre kadro kurar bizde kendine göre kuruyor. Birini kendi aralarından seçiyorlar. Seçtikleri şahıs pırlanta gibi, çok iyi ve namuslu belkide süper birisi ama iktidara ve liderine asla rakip olamayacak eksikleri var bunu görmüyorlar.

                       Herkesin herkese rakip olamayacağını anlayamıyorlar.

 

                      AKP Genel Başkanı ve Başbakana rakip olabilecek insan bu ülkede yokmu? Elbette dolu var ama kendilerini aday gösterecek değiller. Bu ismi bırakmalılar halk seçmeli. Seçimlerde halk oy verecek.

 

                      Muhalefet partileri büyük hata yapıyor ve gençlerin sokaklara dökülmesine sebep oluyor. Rakip olabilecek bir Başkan ve yönetim seçebilseler kimse sokağa dökülmeden başabaş mücadele yapabilirler ama bu kadro ile değil.

 

                      Zayıf bir Muhalefet herzaman ve her ülkede iktidar tarafından fazla önemsenmez.


İzlenme: 887
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR