Gazeteler

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar yakında, çok yakında büyük bir ihtimalle gazeteler satılmayacak, kağıt gazete bulunmayacak hepsi İnternette olacak. Hatta cep telefonu ile istediğiniz gazeteyi evinizdeki televizyona yönlendirip ordan okuyacaksınız. Sakın şaşırmayın çok yakında. Matbaa, gazete baskısı filan tarih olacak. Bugün Amerika bunun çalışmalarını yapıyor ve büyük başarı ile ilerliyorlar.

Eğer belli bir kuruma üye olursanız sabah veya istediğiniz zaman cep telefonunuzdan o gazetenin ismini yazıp sitesine giriyorsunuz ve siteden evdeki televizyonunuza yansıtıp istediğiniz gibi okuyup yani yazıları büyültüp, resimlere bakabiliyorsunuz. Burda en önemli işi gazeteciler sabah karanlığı erkenden gazete sitesini hazırlamaları oluyor.  Bilhassa Avrupa'da sabah en erken çıkan ve dağıtıma giren gazete en çok satar ve en fazla ilanı alır bunun içinde büyük bir yarış başlayacağı daha şimdiden görülüyor.

Türkiyenin buna alışması sanırım çok uzun süre alacaktır.

 

YENİ KİMLİKLER:

Sevgili okurlar daha geçen gün basın yeni kimlikler verileceğini bunun içinde kişi başı 18,--TL alınacağı bildirdi. 76 milyon çarpı 18,--TL yapın hesabı kaç para eder.  Yarın ehliyetlerde belki yenilenecek, kişi başı şu kadar derlerse yine büyük bir para toplama operasyonu.

Anlaşılan şimdi ufak paraları büyük kitlelerden toplamak moda oldu, çünkü Almanya da her evden televizyon vergisi alıyor ayda 18,-- Euro ev başına.

Türkiye son yıllarda bir çok gelişmelere sahip oldu ancak buna rağmen masrafların kısılması ve dikkatli kullanılmasının da büyük faydası olacağı kaçınılmaz bir gerçek. Yoksa halk emlak vergisi, kimlik ücreti derken ellerini ceplerinden çıkaramayacak.


İzlenme: 947
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR