Galatasaray Ve 77 Yaşında Başkan‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evet...Biri 77 yaşında diğeri 74 yaşında iki tane aday var Türkiye'nin güzide ve asırlık kulübü Galatasaray için. Bence gerçekten düşünülecek bir durum. Bu ülkede genç yok mu? Galatasaraya Başkanlık yapabilecek 30 yaşında 35 yaşında genç zehir gibi insanlarımız yok mu? Bu kadar Üniversite açıldı, bunlardan üstün başarılarla mezun olup, çalıştıkları işyerlerinde daha büyük başarı ve yenilik getiren gençler yok mu?  Türkiye 77 yaşında adamlara mı kaldı milyonlarca taraftarı olan ve milyonlarca Euro ile çalışan bir kulübe bu yaşta bir Başkan adayı çıkıyor. Diğeri de genç değil o da 74 yaşında.  Nerede ise  90 yaşındakileri de aday yapacaklar.

 Bu Türk gençliğine hakarettir...

 Neticede 77 yaşındaki aday Başkan seçiliyor. Bu şahıs fevkalade mübarek, fevkalade iyi ve dürüst, mesleğinde en üst mertebelere erişmiş olabilir ancak o yaşta onun tek ideali vardır biraz daha sağlıklı yaşamak. O yaşa kadar herşeye erişmemişse bu yaştan sonra hiç erişemez.

 O zaman kapatın bu Üniversiteleri, gençleri ihtiyarlatmakla bu ülke hiçbir şey kazanmadı hep kaybetti yeter artık. Bu yaşta adamlar yapacaklarını yaptı, artık oturup gençlerin önünü açsınlar.

Tecrübe imiş...Neyin tecrübesi? Başarısızlığın tecrübesini gençlere mi öğretecekler? Türkiye son 50 yılda hep başarısız oldu 77 yaşındaki dede bu başarısızlığı mı tatbik edecek?

 Avrupaya bakın, onlara katılmak isteyen Türkiye de ülkenin en sevilen kulüplerinden biri 77 yaşındaki dede tarafından yönetilecek? Bugün Avrupa ve Amerika'da 77 yaşında birisi evini bile satamaz, tam teşekküllü hastaneden akli denge raporu gerekir. Bir trafik kazası yapsa ehliyeti gider, yeniden almaya ömrü kafi gelmez. Bir işte tesadüfen çalışsa 3 misli fazla vergi ödemek zorundadır. Devlet dairelerinin hiç birinde çalışamaz, yasaktır.  77 milyonluk ülkenin 3/4 ü genç nüfusunda ülkenin en büyük spor kulüplerinden birine Başkan oluyor.

 Bugün Avrupa'da 28 yaşında Dışişleri Bakanı var 43 yaşında Başbakan var ve biz hala 77 yaşındaki dedelere iş vermekle meşgulüz.  Aynı eski Sovyetler Birliği gibi ama onlarda çöktü başaramadı.

 Şöyle bir Cumhuriyet tarihine bakmak yeterlidir Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi düşmandan kurtarıp yeniden kurduğu zaman 41 yaşındaydı 77 yaşında değildi. 77 yaşında olsaydı hiçbir şey kurtaramaz ve kuramazdı. Zaten ondan sonra ihtiyarların yönettiği Türkiye bir adım ileri gidemedi, başkaları üretti biz satın aldık, hala da öyleyiz.

 Galatasarayın 77 yaşındaki Başkanı yanlız Galatasaray için değil tüm Türkiye için üzülünecek çok önemli bir faktördür. Anlaşılan gençlerimiz Üniversitelerde boşuna okuyor, boşuna Master ve Doktora tezleri hazırlıyorlar. Bu dedeler olduğu müddetçe onlara ancak dede olduklarında sıra gelecek.

 Bu durumda değil ileri gitmek veya yerinde saymak belkide geri gidiyoruz.

 


İzlenme: 1142
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR