FUTBOL'DA TRANSFERLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar eğer takip ediyorsanız milyonlarca Euro'ların nasıl verilip 30-32 yaşında yabancıların birkaç sene için kiralandıklarını görüyorsunuzdur.  80 Milyonluk dev ülkeden çıkmıyor gidip 32 yaşına gelmiş, turşusu çıkmış, artık Avrupa'lının işime yaramaz diye sattığı oyuncuları alıyoruz.

Bunlar bizim işimize yarıyor çünkü oynanan futbol o derece düşük kalitede.

Bunlara verilen milyonlarca Euro yerine bu paralarla altyapıya yatırım yapılsa, işi bilen yabancı eğitimcilere tam yetki ile görev verilse acaba birkaç yıl sonra kendi yıldızlarımızı yetiştiremez miyiz?

Kim ve hangi sebepten dolayı buna imkansız diyebilir?

İstediğimiz hemen başarı ve bunun için bu kadar parayı harcayabiliyoruz. Birde kulüplere bakıyorsunuz gırtlağa kadar borçtalar.

Bu durum yeni değil 1950 lerden beri aynı, hiçbir değişiklik yok...

O zaman sahalarımız çimen değil, toprak diye mazeret arardık.  İşi bilmediğimizi kabul edemezdik, ayn şimdi olduğu gibi.

Futbol'da tek yaptığımız değişiklik antrenörlere Teknik Direktör lakabı vermek. Dünyada kalmadı böyle bir lakap ama bizde var.

Açık söylüyorum ben acıyorum bu sokağa atılan milyonlarca Euro'lara, bunlarla çok daha faydalı işler yapılabilir.

Fenerbahçe Van Persie diye bir oyuncu aldı. Eskiden iyi bir oyuncu idi ama baktılar iş bitti Avrupalı işi biliyor hemen sattılar bize. Görüyoruz durarak oynuyor.

Şimdi Real Madrid'den Pepe geldi Beşiktaşa. Evet Pepe iyi oyuncu o zaman Real Madrid neden sattı? İşe yarayacak oyuncuyu satacak kadar acemi mi bunlar?

Bu kulüplerde bu işleri yapanlar tam Tilki'dirler, işi fevkalade iyi bilirler, kimin ne zaman alınacağını ve satılacağını çok iyi bilirler ve kulüplerine para kazandırırlar.

Bakınız Bayern Münih'te bir Uli Hoeness var takımı nerede ise 4-5 senedir banko şampiyon çünkü kimi alacağını ve kimi satacağını çok iyi biliyor.

Biz ise her yıl işi şişiriyoruz ve yaşlı Avrupanın işe yaramaz diyerek sattıklarını alıyoruz.

En iyileri olan gençliğe örnek olabilecek Alex gibi bir oyuncuyu ise kovuyoruz.

Maça gitmeden evvel insanlar artık düşünüyorlar, eskisi gibi ne olursa olsun diye gitmiyorlar.

Jetonlar yavaş yavaş düşüyor.


İzlenme: 722
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR