FİLLER VE ÇİMENLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçen gün yazmıştım, fillerin kavgasında çimenler ezilir demiştim. Türkiye ve Almanya arasındaki laf düellosu şüphesiz orada bulunan 3,5 milyon Türk asıllı insanlar ile onların Almanyaya gidecek akrabalarını müthiş etkiliyor.

Daha geçen gün Alman konsolosluğuna giden ve vize alacak olan bir vatandaşa orda yapılan muamele...evlere şenlik. Kolsaati çıkartılıp alınıyor, elindeki çanta köpeklere koklatılıyor vs...

Esas üzerinde durulması gereken bu kötü muameleyi Alman konsolosluğundaki Alman değil, orda çalışan Türk ​ler​ yapıyor.

 Burada zaten bütün film göz önüne seriliyor.

Rusya ile bir uçak düşürme olayı vardı, kızdılar, küstüler, turist gelmedi ama kısa süre sonra Akkuyu Nükleer Santralin inşaatı Ruslara verilince buzlar eridi. Almanya'yı Rusya'ya benzetmek çok büyük hata olur. Almanlar bugün dünyanın en zengin ülkelerinden biri.

Ayrıca boşluğu yakalayınca acımasız vururlar, bulana kadar da beklerler.

Bugün Avrupa'da yaşayan veya çalışan Türkler her fırsatta hiç haketmedikleri halde, sırf bu nedenle çok kötü muamele görüyorlar.

Yazık olmuyor mu?

Belki Anadolu'nun cahil çoğunluğu bunu bir kahramanlık olarak görebilir ama gerçek onların gördüğü gibi hiç değil.

Almanya'da çalışan veya yaşayan Türklere her fırsatta inanılmaz kötü muamele yapılıyor, "defolun gidin, bizim modern demokrasimiz size göre değil" gibi daha neler...

Almanya ile Türkiye'nin arası belki de tarihte bu kadar hiç bozulmamıştı. 24 Eylül'de Almanya'da Federal Parlamento yani Genel Seçimler var.

Almanya'nın sert politikası seçimler yüzünden olduğu ​bir gerçek çünkü bunu halk istiyor. Siyasi partiler halkın isteğini yerine getirmek zorunda aksi halde seçilemezler.  Bu durumda seçilseler bile halkın isteğini yerine getirmek zorundalar.

 

Alman halkının büyük çoğunluğunun isteği Türkiye'ye iyi bir ders vermek.

Almanya'da iktidar olacak parti veya büyük olasılıkla koalisyon partileri seçimlerden sonra Türkiye'ye çok ağır ve hiç beklenilmeyen tedbirler alacaklarını şimdiden açık açık televizyon oturumlarında halka söz veriyorlar.

Almanlarda söz çok önemlidir yoksa sık sık başına kakılır, bıktırana kadar bunu hepsi bilir.

Şu anda Konsolosluklarda ve imkan buldukları hemen yerde Türkleri eziyorlar.

​Evet filler tepişiyor çimenler eziliyor...​


İzlenme: 426
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR