Fıkralar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Bir Alman bir İngiliz ve bir Türk bir trenin aynı kompartımanında yolculuk ediyorlarmış bu sırada İngiliz sıcaktan bunaldığını söyleyip camı açmış ve içeriye bir sinek girmiş... İngiliz cebinden kılıcını çıkarıp sineğe vurmuş ve sinek ortadan ikiye ayrılmış İngiliz övünerek cebinden kartını çıkarmış kartta İngiltere`nin en ünlü kılıç kullanan insanı yazıyormuş. Alman`da aynı bahane ile camı açmış ve içeriye bir sinek daha girmiş Alman`da cebinden çıkardığı tabancası ile sineğe ateş etmiş sinek paramparça olmuş Alman`da övünerek cebinden kartını çıkarmış kartta Almanya`nın en ünlü silahşörü yazıyormuş. Bizim Türk de camı açmış ve içeriye bir sinek daha girmiş bizimki cebinden bıçağını çıkardığı gibi sineğe vurmuş ama sineğe bir şey olmamış İngiliz ve Alman içlerinden gülerlerken bizimkide övünerek cebinden kartını çıkarmış kartta Türkiye`nin en ünlü sünnetçisi yazıyormuş.

*****
1970'li yıllarda Amerika'da yayınlanan Türklerle ilgili bir fıkra:

Amerikan, Fransız ve İngiliz bilim adamları ırkları araştırıyorlarmış. Dağlık bir yere, dibi görülmeyen derin bir kuyu açtırmışlar. Para ile tuttukları adamlarada buraya yollayacakları kişiyi ikna edip kuyuya atlamalarını sağlamaları emrini vermişler.
Önce Alman gelmiş. Adamlar kendisine çok para vereceklerini ve kuyuya atlamasını söylemişler. Adam kesinlikle kabul etmemiş. Bütün gün uğraşmışlar sonunda ikna olmuş ve atlamış.
Arkadan İtalyan gelmiş, onuda yaklaşık 24 saatte zorla ve büyük paralar vererek ikna etmişler o da atlamış.
Sıra Türke gelmiş. Türk ne para verirlerse versinler ikna olmuyor. Hazineyi getirseler, villalar, son model arabalar hiçbirini kabul etmiyor. ''Ben deli miyim atlayacağım'' diyor. Türk ikna olmamış, adamlar artık verecek birşey bulamamışlar ve Profesörlere gitmişler.
''-Efendim Türk geldi ama ikna edemedik atlamıyor'' demişler.
Profesörler yavaşça kuyunun başına gelmişler, Türk'te orada. Profesör'ün biri Türke sormuş,
-''Sen ne yapıyorsun burada?''
Türk ''Benim kuyuya atlamamı istiyorlar servet verdiler ama atlamadım'' Bunun üzerine Profesör
''Ne diyorsun sen, bu kuyuya mı atlayacaktın? Bu kuyuya atlamak yasak olduğunu bilmiyormusun, çok cezası var, çekil burdan''
Türk şöyle bir durup bakar ve
-''Ulan bana mı yasak'' der ve kuyuya atlar.


İzlenme: 879
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR