Fethiyespor

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar evvelsi akşam tesadüfen Fenerbahçe-Fethiyespor Türkiye Kupası Futbol maçını televizyonda izledim.  Fethiyespor bir Muğla takımı olduğu için merakımı çekti ve sonunda Fenerbahçe gibi bir takımı hemde kendi sahalarında  hakkı ile 2-1 yenerek elediler.  Fethiyespora tebrikler.

Diğer yandan bakıyorum Fethiyespor bulunduğu ligde sonuncu durumda, bunada akıl ermiyor.

Stadyuma bakıyorum bomboş denebilir, çok az sayıda bir seyirci var, bundan alınacak para masrafları karşılamaz. Anlaşılan büyük takımlar Türkiye Kupası maçlarını istemiyor, yedeklerle çıkıyor, futbolcularda para alamayacakları veya az para alacakları için önem vermiyor.

Türkiye'de çok değişik bir futbol mantığı olduğu gerçek. Fenerbahçe Fethiyespor yerine Avrupa Kupalarına kalıp bir Avrupa takımı ile oynasaydı tam takım sahaya çıkacak, stadyum tamamen dolacaktı ama rakip Fethiyespor diye birçok oyuncu oynatılmıyor. Anlaşılan büyük dediğimiz kulüpler ilgi duymuyorlar, o zaman buna başka çare bulmak gerekmez mi?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım açıkça ilgi duymadıklarını söylüyor, diğer kulüplerin düşünceleride aynı. O zaman bu işi kulüplere daha atraktif hale getirmek Federasyonun işi olmalı.

Her ne olursa olsun Fethiyespor'un başarısı küçümsenmemeli ve unutulmamalıdır, Türkiye'de hemde kendi sahasında Fenerbahçeyi yenmek Fethiyespor için büyük başarıdır.  Ayrıca Muğla kenti içinde hem büyük başarı, hem de gençlere çok güzel bir örnektir.

Hertürlü spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, sağlıklı birimler yapacaktır. 

Sağlam kafaların sağlam vücutlarda olduğunu da unutmamak temennisi ile...


İzlenme: 969
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR