FENERBAHÇE’Yİ ELEDİLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hatırlarsanız çok yakın geçmişte Galatasaray ile Trabzon maçı vardı ve o maçın hakemi Deniz Ateş Bütnel her hakem gibi hataları olmuştu ama birilerini memnun edememişti. Bir futbolcu elindeki kırmızı kartı alıp kendisine gösterme cesaretinde bulundu ve akşam televizyonlarda kahraman gibi takdim edildi. Sonunda hakem düdüğünü bırakmak zorunda bırakıldı. Neden? Çünkü Federasyon zayıf hem de çok zayıf.

 

Dün akşam Fenerbahçe İstanbul'da 1-0 yendiği Portekizin Braga takımı ile Portekiz'de oynadı. Kazanırsa veya 2-1 dahi yenilse tur atlayacak, hem bayağı bir para alacak, hemde kulübün tarihine şerefli bir sayfa daha açılacaktı. Fenerbahçe maalesef çok paralar verip Avrupanın ıskartaya çıkardığı oyuncuları almakla meşhurdur.

Avrupanın işine yarayacak futbolcuyu satmayacağını hala kabul edemediler.

Her ne ise Fenerbahçe başabaş bir oyunla durumu 1-1  yaptı. Tur atlaması kesin gibi dururken oyunun sonuna doğru hakem açık ve net kasıtlı bir penaltı icat etti, üstelik bir Fenerbahçeli oyuncuda oyundan attı. Bu resmen bilerek maçı kaybettirmek istediğinin ispatı idi. 10 kişi kalan Fenerbahçe bir de hata yapıp 3.cü golü yiyince iş bitti. Bu arada Hakem 2 Fenerbahçeli oyuncuyu da atarak Fenerbahçeyi 9 kişi bıraktı ve bir gol daha yiyen Fenerbahçe elendi.

Şimdi artık Fenerbahçe Avrupa'da yok yani Türkiyeye Fenerbahçe ile oynamak için gelecek takım yok. Biz çalacağız, biz oynayacağız.

Buna sebep ne idi? Biraz ince düşünürseniz Avrupalının Türkiyeye gelmek istememesi olarak görünüyor sanki. Avrupalı Türkiye'den korkuyor, her an bir yerde bir bomba patlayabilir diye düşünüyor. Birçok sağlık ve hayat sigortaları sigortalılara Türkiye'ye gitmemelerini, giderlerse ve birşey olursa ödemeyeceklerini bildiriyor. Bunu geçende İstanbula bir Kolej açmaya  kararlı olan İngiliz Vakfı yöneticilerine yaptılar ve adamlar bütün Otel ve uçak reservasyonlarını iptal ettiler, çünkü sigortaları herhangi bir durumda masrafları karşılamayacağını bildirdi.

Dikkat ederseniz Alman Konsolosluğu ve Alman Lisesini dün tatil ettiler, sebep olarakta herhangi bir patlama veya benzer şeylerin olabileceği şüphesi.

Şimdi herşeyi bir kenara koyup bakalım. ne oluyoruz, nereye gidiyoruz?

Bu durumda bu turizm ülkesinde nasıl turizm yapılacak? Bu kadar milyonla insan nasıl ekmek parası kazanacak, bankalara borcu olan oteller borçlarını nasıl ödeyecek?

Baksanıza Fenerbahçeye bile tur atlatmadılar....Bunlar mı bizi AB ye alacak veya Vizeyi kaldıracak?...


İzlenme: 982
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR