MANŞET

FENERBAHÇE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


 Sevgili okurlar bir asırı geçmiş bir mazisi ile ülkemizin güzide kuüplerinden biri olan Fenerbahçe  uzun süredir krizlerden kurtulamıyor.

 

                 Evvela şike ve mahkeme olayları başladı, sonra hiç yakışmayacak şekilde Brezilyalı Alexi gönderdiler, bu arada Emre Belözoğlu kendiliğinden gitmiş oldu! Ve şimdi yeniden bir kriz başladı. En önemlisi tribünler bölündü.

 

                Ben uzun yıllardır Fenerbahçeyi takip ederim, tribünlerin bölündüğünü hiç görmemiş ve duymamıştım.

 

               Aslında yanlız bu spor kulüpleri değil, ülkede tüm kurumlar Başkanların görevde kalma sürelerini belirlemeli. Bu şekilde yıllarca Başkan kalmak sanki Padişahlık usulü ve çok yanlış. Türkiye istifa olayını bilmiyor, bunu onur meselesi yapıyor onun içinde koltukta oturabildiği kadar oturmaya bakıyor. Etraftaki yağdanlıklarda bunu istiyor zaten.

                13 yıl bir spor kulübüne değil, hiçbir yere bu süre ile Başkan olmak bence büyük yanlıştır. Almanların efsane olmuş bir Atasözü vardır derlerki ''dünyada yeri doldurulmayacak hiçbir canlı yoktur''. İstifa etmesini bilen kıymetli olur, ilerde yaptıkları takdir edilir, ama kovularak veya mecburen giden hiç iyi şekilde anılmaz. 

                İyi ve faydalı bir başkan öncelikle kendi yerine iyi bir insan yetiştirir, geleceği düşünür. Bizde oturdumu kalkmak bilmiyor muhteremler...

 

                Sorduğunuzda genelde cevaplar aynıdır, 'başlayıp bitireceğim işler var' veya ''mafiaya veya cemaate karşı koruyorum'' gibi monotonlaşmış ezberler. Sanki gençler aynı şeyi daha iyi yapamazlar gibi.

 

                İster Fenerbahçe, ister başka kurumlar olsun artık gençlere güvenmelidirler. Gençlerin birçok şeyi kendilerinden çok çok daha iyi yapacaklarını bilmelidirler.

 

                Bilirlerde ama bilmemezlikten gelirler. Ah şu koltuk sevdası...


İzlenme: 835
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR