Fenerbahçe

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


 

Sevgili okurlar nihayet büyük maraton neticelendi ve Türkiyenin 2 senedir yapamadığı ve uzattığı kararı  UEFA ve CAS verdi. Fenerbahçeyi 2 yıl tüm Avrupa kupalarından men etti. Bunun maddi olarak Fenerbahçeye zararı elbette büyük ama manevi olarak çok daha büyük. Fenerbahçe tarihinde böyle bir leke ile ilk defa karşılaşıyor.

 

 

Şimdi 106  yıllık bir kulübün yapacağı tek onurlu iş var o da  tüm Yönetim Kurulunun toptan istifa etmelerini sağlamak ve hemen yapılacak demokratik bir seçimle yönetimi hiçbir şart koşmadan gençlere bırak ve yeni bir sayfa açmak. Türkiye kendi gençlerinden korkmamalı, gençlerin bu işi en az yaşlılar kadar yapacağına şüpheniz olmasın.  Bu kara leke yanlız Fenerbahçeye değil bugün tüm batı dünyasında hızla esen İslamofobi rüzgarı ile Türkiye ve İslam alemine fatura edileceği de bir gerçek.

 

Daha birde Yargıtay kararı var ki bir yıldan fazla bekleniyor., Ulusal basınımıza göre Kasım veya Aralık ayında karar çıkabileceği yazılıyor yani bir buçuk yıl.  Yargıtay kararı daha çok şahısları ilgilendiren bir karar, ayrıca birbuçuk yıl sonra çıkacak karar. Türkiye Futbol Federayonunun  ise verdiği suçsuzluk kararının tam aksini Avrupa Futbol Federasyonu verdi, bununla  Türk Federasyonunu gerçekten kötü duruma düştü.

 

Bugün, ne derseniz deyin, Avrupa Türkiye'de bir şike olayı olduğunu ve bunu hem UEFA, hem Tahkim kurulu, hem de CAS (Spor mahkemesi) tarafından onaylanarak ceza verildiğini duymuş ve inanmıştır. Şimdi değil Isviçre Federal Mahkemesine İnsan Hakları Mahkemesine gitseniz ve beraat kararı alsanız kimseyi suçsuzluğunuza inandıramazsınız.

 

Şurası kesinki Fenerbahçeli taraftarların bu konuda hiçbir suçu yok, futbolcu ve idarecilerinde çoğunun bir suçu yok ama Yönetim Kurulu Avrupa Futbol Federasyonu araştırmalarına göre şike suçu işlemiş ve Futbol takımı cezalandırılmıştır. Yapılan tüm itirazlar değerlendirilmiş, hiçbiri reddedilmemiş ama neticede Fenerbahçe suçlu bulunmuştur. 

 

Bu cezanın yükü tamamen Yönetimin omuzlarındadır, mutlaka hesap sorulmalı ve bir an evvel milyonlarca Fenerbahçelinin yakasından düşmeleri sağlanmalıdır..


İzlenme: 1392
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR