FENERBAHÇE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar yakın bir zamana kadar Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye'de en çok taraftara sahip olan kulüptü çünkü önceleri İstanbul ligi, sonra Milli lig vardı ama sonra Anadolunun her tarafında futbol kulüpleri açıldı. Bugün artık hiçbir kulübe en çok taraftara sahip denemez.

Baktığınızda bu kulüpler artık stadyumları dolduramıyorlar. Eskiden gece gidip bilet kuyruğuna girilirdi, maçlar tıklım tıklım dolardı.

Bugün profesyonel lige baktığınızda nerede ise Türk'ten çok yabancı futbolcu var. Yani çok net anlaşılan Türkiye'de iyi futbolcu yetişmiyor yabancılara hemde 30 yaşını doldurmuş olanlara milyon eurolar verilip alınıyor. Diğer yandan futbolcu yetişmeyen ülkede antrenör yetişiyor çünkü yabancıdan çok yerli antrenör var.

Bu nasıl oluyor bunu da anlamak hayli zor.

Bir Futbol Federasyonu var nerede ise herkes tarafından eleştiriliyor. Kulüpler Birliği var bazı büyük kulüp Başkanları protesto edip katılmıyorlar.

Hakemler ve Merkez Hakem Komitesi başkanı herzaman topun ağzında.

Bütün bunlara rağmen milyonlarca eurolar uçuşup transferler yapılıyor ama netice alınamıyor.  Bakınız Fenerbahçe 2 sene evvel, Portekizden bazı futbolcular aldı, İtalya'dan menejer getirdi, netice ne oldu? Hatice oldu.

Şimdi bu sene yine Şili, Fransa, İspanya gibi ülkelerden büyük paralar verip oyuncu aldılar, maalesef gittiler evvelsi gün hem de Makedonya'da 2-0 mağlup olup döndüler.

Kapıkule'den çıktık mı futbolun tokatını yiyip dönüyoruz... Yıllardır aynı değişen birşey yok.

Ben iddia ediyorum Fenerbahçe bu sene lig şampiyonu olamaz.

Ne antrenörü, ne futbolcusu, ne de Başkanı batı dünyası ile aralarında çok mesafe var.

Fenerbahçenin bu performansı ile Makedon rakibini eleyip Trabzonu da yense bile ligde şampiyon olamayacağını iddia ediyorum.

Bütün paralar o zaman boşa harcanıyor.

Halbuki bir veya iki sezon tamamen gençler ve altyapı öne çıkarılsa, sabır edilse kaç milyon euro tasarruf edilebilir? Hiç düşündünüzmü? Öyle de şampiyon olamayacaksınız, böylede o zaman kendi gençlerimizi ön plana çıkarmakla ne kaybederiz?

Bakınız Basketbol'da Avrupa Şampiyonu olduk deniyor ama şampiyon takımda oynayanlar yani şampiyon olanların % 98 i yabancı. O zaman Para şampiyon oluyor. Kimde daha fazla para var, kim daha fazla yatırmış şampiyon o.

Fransızlar 222 Milyon Euro sayıyor Brezilyalı futbolcu Neymarı alıyor. Maçı eğer kazanırlarsa, paranın gücü değilmidir? O zaman sporun gücü yerini paraya bırakmıyor mu?

Bu durumda futbola , basketbola hatta atletizme spor olarak değil, borsadaki şirketler olarak bakarsak en doğrusunu yapmış oluruz.


İzlenme: 434
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR