FENERBAHÇE VE UEFA‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar daha evvelde yazmıştım ve UEFA Tahkim kurulu verilen cezaları bozmadı. Burda çok ilginç bazı detaylar var, gerçekten dünyada nadir görülen ilginç hadiseler yaşandı.

 

                Birincisi Türkiye içinde Yargıda olan bir davanın dosyaları yabancı bir kurum tarafından incelendi ve belkide alınıp götürüldü. UEFA'nin Fenerbahçe'ye ve Beşiktaşa verdiği cezalar Türk Mahkelesinden veya Polis'ten alınan bilgiler sonunda verildi. Demek oluyormuş. Eskiden Avrupa'da yaşayan Türk katilin dahi dosyasını Avrupa'ya göndermezdi Adalet Bakanlığı ve yasak derdi. Şimdi herşey gidiyor, demek kanunlar değişmiş.

 

                Aradan çok uzun bir zaman geçiyor, şahıslar yargılanıyor, tutuklanıyor ve sonunda ceza alıyorlar, dosya Yargıtaya gönderiliyor. Şu anda Yargıtay henüz karar vermedi. Bu arada Türk yargısı tam neticelenmeden yabancı bir kurum Türk kulübüne yargılandığı konu ile ilgili ceza veriyor.

 

                Burda kanımca kilit adam Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım. UEFA 2.ci Başkanı Şenez Erzik uzun süredir 2.ci Başkan, çok saygın bir kişilik. Fenerbahçeli. İstanbul Robert Kolej mezunu ve İngilizceyi çok iyi bilen bir futbol adamı. En son UEFA'nın ceza vermeyeceğini söylüyor ve basında çıkıyor.

 

                Bir süre sonra Aziz Yıldırım Şenez Erzik ile de darılıyor, zaten kendi öz kardeşi ile de dargın. İşler dönüyor ve UEFA birden cezayı veriyor. Bizimkiler hemen özel uçakla gidip savunma yapıyorlar, arkasından Tahkime gidiyorlar. Netice alınamıyor. Şimdi CAS yani spor mahkemesine gidecekler. Ordan da netice alacaklarına hiç inanmıyorum.

 

                Fenerbahçe Başkanının öğrenmesi gereken çok önemli bir husus var, insanlarla iyi geçinmek, herkesle kavga etmemek.


İzlenme: 950
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR