FENERBAHÇE VE ALİ KOÇ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar en sonunda Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübüne Başkan adayı olacağını açıkladı. Tahminimce bütün pasif Fenerbahçeliler çok sevindiler. Ancak bu 2018 yılında değilde hemen olsaydı çok daha fayda sağlardı.

Bir kişinin 18 yıl aynı koltukta oturması bugünün çağdaş mantığına göre normal değildir. Ümit ederiz ki Sayın Ali Koç'ta seçilmesi halinde en fazla 10 yıl sonra koltuğu başkasına devreder.

Her yeni gelen, yeni bir başlangıç, yeni bir motivasyondur ve spor kulüplerinin buna çok ihtiyacı var.

Unutmayalım ki spor kulüplerinin en önemli görevi sportif başarıdır. Başarı yoksa hiçbir şey yok demektir. Bundan dolayı da sporun temeli yarışmadır.

Tesis kurmak, yatırım yapmak elbette önemli hamlelerdir ancak hiçbir zaman sportif başarıdan daha önemli değildir.

Bugün Türk Futbolunun en büyük hastalığı son 50 yıldır hep aynı. Bugüne kadar çare bulmak istemediler. Turgayların, Lefterlerin, Şükrülerin zamanında ne ise şimdi de aynıdır.

Bu hastalık eğitimli ve iyi lisan bilen altyapı antrenörlerinin olmayışıdır.

İyi lisan bilmez ve eğitimi yeterli olmazsa bunlara altın kaplama tesislerde inşa etseniz şimdi olduğu gibi hiçbir şey veremeyeceklerdir çünkü dünyanın futboldaki yeniliklerini zamanında öğrenemeyeceklerdir.

Sadece bir örnek vermek gerekirse 2.ci dünya harbinden sonra 40 lı yılların sonunda ve 50 li yıllarda Güreş sporunda Olimpiyatlarda ve Dünya Şampiyonasında hemen hemen 10 sikletin 7-8 de şampiyon olurdu bizim güreşçiler.  Zamanla adamlar herşeyi öğrendiler ve gerekli şekilde güreşçi yetiştirdiler ve şimdi biz bir şampiyonluk kazanabilirsek seviniyoruz.

Bakın Almanya, Fransa, Avusturya Türk asıllı futbolcu yetiştiriyor ve orada toplam Türk asıllı nüfus 3,5 Milyon. Biz burada 79 Milyon içinden yetiştiremiyoruz. Bunun sebebi tesis değil tamamen altyapı antrenörlerinin iyi lisan ve  işi öğrenememiş olmalarıdır.

Ali Koç'un başkan olması halinde Fenerbahçe maçları yeniden dolacak, tribünler birleşecek, Fenerium çok daha fazla satış yapacak ve bütün küskünler birleşebilecek. Bu Fenerbahçe için gerçekten bir çağ atlama olacak. Yoksa Türkiye'de en çok taraftarı olan Fenerbahçe bu çoğunluğu kaybetmek üzere idi.

Liderliklerin büyük hoşgörü, toleransla ve güler yüzle sportif başarılara ulaşabileceğini, tehdit ve fırça atarak sadece diktatörlük olacağı da artık öğrenilmelidir kanısındayım.


İzlenme: 669
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR