Fenerbahçe ve 1 Milyon Üye‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bir süreden beri Fenerbahçe'nin 1 milyon üye adı altında yaptığı reklamları izliyorum, nihayet geçen gün üye olmanın şartlarını Fenerbahçe televizyonunda tek tek açıkladılar. Şaşırmadım değil, 1000,--TL vereceğim veya temsilci olmak için 2000,--TL vereceğim sonra ne olacak? Kongre üyesi olamayacağım, olmak için 10.000,--TLye tamamlamam lazım, o zamana kadar bir madde ekleyip kongre üyeliğini daha da zorlaştırmayacakları ne malum.  Fenerbahçede herşey bir kişinin iki dudağı arasında.

Yeni Anayasa eğer yapılırsa kanımca Türkiye için en önemli kararlardan biri hiç kimsenin, ne olursa olsun, özel sektör de dahil ara vermeden 10 yıldan fazla aynı makamda oturmaması şartıdır. Bu Milletvekilleri için de, Kulüp Başkanları içinde geçerli olmalı. Başka türlü bir ülkenin ilerlemesi mümkün değildir hem de bizim gibi eğitim seviyesi düşük olanın.  Uzun süre aynı makamda oturan maalesef  aramızda çok miktarda insanlar mevcut.   Ayrıca ülke nüfusunun 3/4 ü genç nüfus olunca aynı makamda 20-25 sene oturmak gençlere yapılacak en büyük kötülüktür.

İnsanlar fanidir, yerine konmayacak hiçbir insan yoktur onun için gençlere imkan tanımak hem demokrasi ve hürriyet açısından, çok önemlidir.

Tanrı dahi insanlara belli bir ömür vermiş, dünyada sonsuza dek kalmasını istememiş yerine yenisini göndermiştir, isteseydi bazı kişileri ölümsüz yapar ve işin başında oturmasını sağlardı.

rn

Tanrı'nın yapmadığını biz insanlar yapıyoruz ve oturduğumuz koltuktan birtürlü kalkamıyoruz.

Ben küçüklüğümden beri Fenerbahçeliyim ama Fenerbahçede değişim olmadığı, gençler yönetime gelmediği için her şeyinden soğudum. Mecmuasına bile aboneliğimi sonlandırdım.

Bir spor kulübü dünyanın her yerinde sportif başarısı ile anılır tesisleri ile gösterişle değil. Bunun içinde en önemli faktör bilgili, eğitimli, lisan bilen  antrenörlerle altyapıyı kurmaktır. Tabii ki tesiste lazım ama önce başarı ondan sonra tesis gelir.  Başarı olmadan tesis donsuz çocuğa smoking giydirmektir gösterişten başka bir şey olmaz.

Türkiye'de maalesef işi bilmeyen insanlar sanki biliyor gibi işin başına oturuyor ve kalkmıyor, kalkarsa o kurumun batacağını sanıyorlar. Bugün Türk Futbolu ve kulüpleri bu haldedir. Milli takım olsun Şampiyon Kulüplerde Galatasaray olsun dibe vurdular, çıkmalarıda bu durumda imkansız.

Futbolun 77 milyonluk ülkede başarılı olması ülkenin her yanında gençleri çekecek ve taş atacaklarına gol atmaya başlayacaklar ama biz hala basit ve incir çekirdeğini doldurmayan çekişmeler içindeyiz ve birtürlü bu çekişmelerden kopup işi bilen eğitimli insanları işin başına getiremiyoruz.

Onlar da gelmek istemiyorlar ve kaçıyorlar maalesef.


İzlenme: 947
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR