Fenerbahçe Başkanlığı

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar yakında ülkemizin tarihi spor kulübü olan Fenerbahçe Spor Kulübünde seçimler var.  Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi kulüplerimiz  çok eskiden atalarımız tarafından kurulmuş ve bugüne kadar gelmiş.  Türk gençlerinin içinde başarılı olanların aranıp seçildiği veya geleceği olanların aranıp bulunup yetiştirildiği spor kulüpleri.  Daha doğrusu kuruluş nedenleri.

Türkiye Cumhuriyeti gençliği için bu kulüplerimizin hepsi çok önemlidir, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırır, sağlıklı insan olmaları için yardımcı olur.

Son zamanda bu kulüplerimiz maddi olarak işi büyüttü ve nerede ise bir Holding havasına büründü. Bedava olarak maaş almadan çalışan insanların milyonlarca Euro ile oynadığı yerler oldu, dolayısı ile de birçok sorunlar çıktı.   Dünyada Holding yöneticileri bedava çalışmaz veya gönüllü çalışıp bu miktar paralara hükmedemez.

Benim şahsi düşünceme göre genç Türkiye Cumhuriyetinde hiçbir yerde belli bir yaşın üzerinde Başkan olmamalı.  Bir koltuğa oturanın kalkmak istemediği bir düzen yaratılmamalı. Kim olursa, ne kadar başarılı olursa olsun belli bir süreç sonunda koltuğu kayıtsız ve şartsız olarak genç nesillere bırakmalıdır.

Fenerbahçe'den de beklenilen budur. Başkan uzun yıllar aynı koltukta oturmuş, başarılı olmuş ama artık çekilip yerini sandığa emanet etme zamanı gelmiştir. Osmanlı Padişahı gibi hayatı boyunca koltuğa yapışmak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada bizi Avrupa veya Dünya spor arenalarında başarılı yapmaz.

Türk insanı herşeyden önce buna anlayış göstermeli ve kabul etmelidir. Türk milletinin ilerlemesini, yükselmesini istiyorsak hiçkimse bir koltukta ne kadar başarılı olursa olsun, belli bir süreden fazla oturmamalıdır. Bu da en fazla 10 yıl olmalıdır.

Bugün mesela en demokratik ve çağdaş ülke olarak tüm dünyanın kabul ettiği Amerika'da Başkan sadece iki defa 4 yıl seçilebilir, ondan sonra adaylığını koyamaz. İsteselerdi başarılı olanı bir daha seçebilirlerdi ama yapmamışlar.  Amerika gibi 300 milyonluk bir ülke dahi yeni başkanlar üretmek için Başkanlık süresini kısıtlamış ve uzatmayı yasaklamış.

Biz ise aynı insanı sanki 76 milyondan başkası çıkamazmış gibi halkımızı küçük görerek, devamlı seçiyoruz.

Fenerbahçeye ve Türk sporuna seçimler hayırlı olsun dileklerimle.


İzlenme: 1168
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR