Fatih Terim

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Fatih Terimi o kadar gazladık ve şişirdikki gerçekten bir yabancı uyruklu futbol adamı bile şaşırıp kalıyor. Fatih Terim futbolculuk hayatında hiç başarı görmedi diyebilirim, Galatasarayda oynadığı süre içersinde en az şampiyonluk kazanılan devre olarak bilinir. Alman Antrenör Sepp Piontek gelince Fatih onun yanında birşeyler öğrenmeye başladı ve şansınında yaver gidişinde o zamanki Galatasaray takımına İspanya'da fevkalade başarılı futbol hayatı olan ve defalarca Avrupa şampiyonluğu kazanmış olan Romanyalı Hagi ve Popescu ile dünya futbol şampiyonu olmuş olan Brezilya Milli takımının kalecisi Tafarel geldi.

O zaman Galatasaray çok şanslı bir çağ yaşadı ve UEFA şampiyonu oldu. Yine de küçümsemiyorum Fatih Terim bu takımı dağıtabilir ve sorunlar çıkarabilirdi, ama çıkarmadı başarılı oldu.

Sonra İtalya'ya antrenör olarak zıpladı ve çok uzun sürmedi geri döndü.

Geldi Türk Milli takımını çalıştırdı başarısız oldu. Şimdi tekrar yukardan bir emirle Abdullah Avcı gönderildi ve yerine Fatih Terim getirildi. Galatasarayla mukavelesi olan bir antrenör birdenbire sezon ortasında takımdan ayrıldı. Bunu herhalde Federasyon Başkanı istedi diye olmadı. Milli takımın dünya kupası finallerine katılması için emek verecek. Bence iş işten çoktan geçti ama her zaman olduğu gibi yine deneyeceğiz.

Fatih Terimin Milli Takım Antrenörü olması ile hiçbir şey değişmeyecektir. Eğer Türk futbolunu değiştirmek istiyorsak buna herşeyden evvel eğitim dairesini baştan aşağı değiştirmekle ve Futbol Antrenör diplomaları ve kurslarının en ufak bir torpil veya benzer şeylerle olmamasını temin etmek gerekir. Üniversite mezunu olmayan hiç kimsenin milyon eurolarla oynayan futbol takımlarını çalıştırmalarına müsaade edilmemelidir.


İzlenme: 1607
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR