EVLENME PROGRAMLARI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türk Televizyonlarında olan evlenme programları Almanya'da inanılmaz şekilde takdir ediliyor. Belki de son 50-60 yıldır Türklerin yaptığı en doğru ve en haklı yapım olarak görülüyor. Bazı meşhur Alman psikologlarına sormuşlar onlarda ittifakla "saygı duyuyoruz bravo Türklere" diye ifadelerde bulunmuşlar.

 

Bunun esas sebebi nedir? Türklerin kendi çocuklarının yani gelecek nesillerin yine kendi insanları ile evlenmelerini sağlamak. Buna büyük saygı duyuyor Almanlar.

 

Bir Türk'ün Almanla evlenmesi ne derece doğrudur? Daha doğrusu bu evlilikler ne kadar devam eder veya etmiştir? Bunu da istatistiğe dökmüşler ve inanılmaz kötü netice çıkmış % 4 gibi.

 

Türklerin televizyon programlarından kendi halkı ile evlenme çabasına büyük takdir gösteriyorlar. Bizim de 3 milyon insanımız yabancı bir ülkede, başka dine inanan bir toplumda yaşasaydı bizde sizin gibi evlenme programları yapar gençlerimizin kendi ırkları ile evlilik yapmalarını isterdik. Bu çocuklar yani gelecek jenerasyonlar için önemli.

 

Ayrılmış anne ve babaların çocukları genelde problemli oluyor.

 

Bakıyorum Türkiyede yaşayan Türklerin hoşuna gitmiyor evlilik programları, tam tersine Almanlarda tam destek veriyor.

 

Ben Almanlara hak veriyorum, Avrupa'da dar imkanlar içinde kendi ırkı ile evlenemeyen çok insanımız var. Günün birinde bunlar Almanla evleniyor ve iki-üç yıl sonra ayrılıyor. Çocuk varsa hayatı genelde kararıyor.  Halbuki bu evlenme programları onlara kendi ırkı ile evlenmeleri için büyük imkan tanıyor.

 

Netice olarak Türkiye'deki evlenme programları yurtdışında yaşayan Türkler için bulunmaz bir fırsattır.


İzlenme: 1161
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR