EVET Mİ, HAYIR MI?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar sanki yazı tura atılıyor iş artık o raddeye geldi. Yazılı ve görsel basın kadar Milletvekilleri, Bakanlar, Başbakan ve Cumhurbaşkanı her fırsatta referandum ve evet veya hayır'dan bahsediyorlar.

Biz Müslümanlar yine hiç yoktan kavga edecek bir konu arıyoruz ve yaratıyoruz.

Bu sefer Anayasa değiştirme referandumu, bir daha sefere başka birşey bulacağız bu da kesin. Taa Hazreti Peygamber zamanından beri sürtüşmeden, eleştirmeden ve kavga etmeden yaşayamıyoruz. Zaten batılıların her konuda söyledikleri de bu, başka birşey değil, tüm eleştirilerin temelinde bu yatıyor.

Bana inanmıyor musunuz? Gidin İstanbul trafiğine bakın veya Ankara veya İzmir. Bir trafikte bile kavga edecek sürüş şekli buluyoruz. Öyle ileri gidiyoruz ki, yasak ve tehlikeli olduğunu bile bile araç sürerken cep telefonu ile konuşuyoruz, kanunlarla alay ediyoruz.

Bunu da Amerika mı zorluyor?  İşimize gelmeyip cevap bulamayınca hemen Amerika, Avrupa veya Rusya suçlu,  biz zemzem ile yıkanmış suçsuz ve çok temiz.

Referandum neticesini batılı güvenilir kaynaklar ''Evet'' olarak açıkladılar bile. Zaten ''Hayır'' çıkarsa esaslı bir muayeneden geçmeliyiz çünkü bu mümkün değil gibi görünüyor.

Muhalefet olarak hemen herşeyde birbirimizle kavga ediyoruz, tartışıyoruz,, devlet dairelerinde işleri yokuşa sürüyoruz, bir şeyin başına geçmişsek halka eziyet ediyoruz ondan sonra gelin hayır diyelim diyeceğiz.

Halk ta emriniz olur diyecek öyle mi? Hayal görüyorsunuz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsa yapsın bu muhalefet bu kadro ile ve bu kafada olduğu sürece her seçimi ve referandumu kaybeder. Bekleyin görün inanmıyorsanız.

Çünkü Muhalefet yetmiyor...çok eksik kalıyor. MHP ise kanımca en fazla 2018 e kadar yaşar ondan sonra biter.

Zaten şu an bile birkaç kişi var, onlar olmasa tamamen çökecek.

En geç 10 yıla kadar Petrol ve Doğalgaz'ın yerini elektrik enerjisi alacağıda kesin.

Batılıların başta AB olmak üzere ve şimdi Trump'un da istedikleri bu şekilde kendi içlerinde birbirleri ile kavga eden, İnsan Haklarını hiçe sayan, Hukuk devletini uygulayamayan toplumlarla diğerleri arasına duvar çekmek. Aynı eski Komünizmde olduğu gibi. Gidiş gelişleri azami derecede azaltmak ve ilişiği en alt düzeyde tutmak. 

Şu anda buna en büyük mani Türkiye'nin tek müslüman ülke olarak Nato'da olması.  


İzlenme: 1082
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR