ESKİ HAL BİNASI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Marmaris Belediye Başkanı Ali Acarı çok takdir ederim, hatta geçtiğimiz Genel seçimlerden evvel Milletvekili adayı olması için yazı bile yazmıştım. CHP'nin ve siyasetin çok büyük ihtiyacı olan karakterde bir kişiliktir kendisi.  Yaptıkları işlerde ortada, Marmaris, girişimciliği ve modern görüşleri sayesinde gerçekten kabuk değiştirdi.

 

Sahil yolu inşaatında şahsen mağdur olmama rağmen yinede Ali Acara destek verdim ve alkışladım.

 

Geçen gün eski Hal binası yakınlarında işyeri olan bir tanıdığıma uğradım. Kendisi ile Hal binası ve içindeki çalışmaları konuşurken bana ''öldü'' ''bitti'', ''haftasonu kursu oldu'' kelimelerini kullandı. Gidip bakmamı söyledi. Gittim içine girdim ve etrafa baktım, hayretler içinde kalmadım dersem yalan olur. Sessiz, kimseler yok. Sadece bir çay ocağı gibi bir yer var, birkaç kişi oturmuş çay içiyor. Birde diğer girişte camekanlı bir oda, içinde iki kişi çalışıyor.

 

Eski Hal cıvıl cıvıldı, insan dolu idi, günün hemen her saati canlı yaşanıyordu. Şimdi bitmiş ve sanki matem varmış gibi görüntü verdi bana. Sonra çıkarken kapıda ismini okudum aklımda kalan ''Müjdat Gezen Sanat Merkezi''. Bu da bana değişik geldi, Müjdat Gezen ile bunun ilgisi nedir diye düşündüm, sordum bilen birine rastlamadım.  Aslında Müjdat Gezen gibi bir sanatçının isminin konmasına kimse karşı gelmez ancak bu durumda Müjdat Gezen ismine yakışmamış bu yer.  Halbuki daha evvel bu binada olan balık hali, yaklaşık bir yıl evvel gitti ve gittiği yerde canlılık getirdi bile. Burası inşaat nedeni ile gecikmiş bile olsa tam bir matem havasında.  

Hafta sonları ve bazı akşamlar gelenler oluyormuş , onun dışında boş duran bir bina. Zaten dış sıvalarıda şimdiden dökülmeye başlamış bile.

Belediye Başkanı Sayın Ali Acar'ın Marmaris'in menfaatleri açısından burayı yeniden değerlendirmesinde büyük fayda var. Yıllardır bu kadar canlı yaşanan bir yerin birden kararması ve sessizliği hiç yakışmamış.

 Eski hal binasının yeniden hayat dolu bir yer haline gelmesini temin etmek eminim Sayın Ali Acar için sorun olmayacaktır.


İzlenme: 1427
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR