Endişe

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Federal Almanya Şansölyesi (Başbakan) Bayan Angela Merkel Türkiye ile ilgili Alman televizyonlarına, ''Dost ve Müttefik Türkiye'deki olayları yakından takip ediyorum, çok büyük endişe içindeyim'' diyor.

Bayan Merkel böyle kolay kolay endişelenecek bir karaktere sahip değil, fevkalade rahat ve tüm Avrupa'yı nerede ise avucunda oynatan bir kişi.

Türkiye ile ilgili olan hemen herkes büyük endişe içinde. Başbakan daha da sertleşiyor, diğer yandan Gezi parkında insanlar çoğalıyor. Nereye gidecek bu iş?  Şimdi AKP miting tertiplerse bu bir sürtüşmeye sebep olmazmı? Olaylar bir anda parlayabilir, hiç kimsenin beklemediği şeylerde olabilir.

     Asla felaket tellallığı yapmak değil gayem ama kutuplar ateşlendiriliyor.

Bugün dünyada bir Ülkenin başına gelebilecek en kötü şey iç savaştır ve en önemli bölünme sebebidir.  Kitlelerle oynadığınız zaman onları yönetmek bazen imkansızda olabilir ve kumanda elden bir anda çıkar ve beklenmedik tarihi olaylara sebep olur.

        Her iki tarafta, hem hükumet, hemde Gezi parkındaki insanların biraz daha hoşgörü ile hareket etmeleri lazım. Sertlikle, despotlukla, dayatmalarla sonuca varılamaz ve geri dönüşü imkansız yollara girilebilir.

          Başta Başbakan olmak üzere bu soruna bir çözüm bulunması bence en az PKK ile bulunan çözüm kadar önemlidir.


İzlenme: 1359
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR