EN GÜBENLİ İL MUĞLA

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bu başlığı ben değil Türkiye İstatistik Kurumu söylemiş ve tüm yerli ve yabancı basında halkla paylaşıldı. Türkiye İstatistik Kurumu TUİK devlete bağlı bir kurum zaman zaman  açıklamalar yapar.

İlginç olan bu açıklamaya Muğla İline bağlı İlçe Belediye Başkanlarının itirazları. Güvenlik konusu Belediye Başkanlarını değil Kaymakamları ve Valiyi ilgilendirir. Türkiye İstatistik Kurumu bu açıklaması ile Muğla İli Vali ve Kaymakamlarını eleştirmiş dolayısı ile Polisin görevini tüm Türkiye'de en kötü yaptığı yer olarak dünyaya duyurmuştur.

Bu bilgiler Avrupa ve Rusya'nın çeşitli yerlerinde radyo, televizyon ve yazılı basında hemen ilan edilmiştir.

Türkiye'nin en önemli turist bölgesini karalayıcı bir haberdir, vatana iyilik değildir ne olduğuna artık siz karar verin.

Muğla İlinden ülkeye milyarlarca dolar döviz giriyor, önümüzdeki yaz aylarında ülkemize gelecek turist sayısında büyük azalma olacağını en akılsız insan dahi biliyor. Bankalara borçları olan bir çok otel daha şimdiden ne yapacağını düşünüyor. Tam bu sırada böyle bir açıklama yapmak acaba nasıl bir zeka işi olabilir?

Bakıyoruz bir özür, düzeltme dahi yok...

Bana sorarsanız kimin eli kimin cebinde olduğu bilinmeyen 78-79 Milyonluk Türkiye'de görev yapan Polis belkide dünyanın en iyi Polisidir. Bu şartlarla görev yapan Polise ben Avrupa ve Amerika'da hiç rastlamadım. Buna rağmen Türkiye'de asayiş birçok dünya ülkelerinden bu Polis sayesinde daha iyidir.

Sezarın hakkını vermeliyiz...

Düşünün, aile yazın tatile gidiyor, nereye gittiğini bilen yok, 3-4 ay yok, ikametgahında yok gerektiğinde Polis nerde bulacak? Kimin ne yaptığı belli değil. Mobese kameralar biraz yardımcı olsa bile. Bu şartlarla hem asayişi temin edecek, hem de ailesini geçindirecek Polis... Bravo demek bence azdır...

Trafiğe bakın Asayişin ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu ''Türkiye'de trafik can güvenliğini heryerde tehdit ediyor'' deseydi, hiç düşünmeden kabul ederdik.

Muğla bana göre de Türkiye'de trafik hariç, en güvenli İllerden biridir.


İzlenme: 1203
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR