Emlak Vergisi

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar son günlerde ulusal yazılı ve görsel basın 2018 yılı için Emlak Vergisi fiyatlarının şimdiye kadar olmayan şekilde yükseltileceğini bildiriyordu. Muhtarlara giderek listeleri görmek ve gerekiyorsa hukuk yolu ile itiraz edilmesi ifade ediliyordu.

Şöyle biraz mantığı çalıştırıp düşündüğünüzde emlak vergisi artışları malsahipleri tarafından ilk fırsatta kiracıya transfer edilecektir.

Kira artışı veya kiracı çıkartıp daha fazla kira ile yeniden kiralanmak yolu da çözümlerden biri.

Bu da ülkede enflasyonu tetikleyecek en önemli yapılacak şey.

Emlak vergisi arttırmanın sebebi eğer Belediyelerde para olmaması ise o zaman bu Belediyelerin harcamalarının denetlenmesi daha doğru olmazmı?  Yoksa onları da futbol kulüpleri gibi boş tribünlere oynayıp milyon euro'ların havada uçuşmasını mı istiyoruz veya hazırlığını mı yapıyoruz?

Türkiye öyle bir para harcıyor ki, insanın gözleri faltaşı gibi açılıyor.  Şuraya bakın, uzağa gitmeyin Milli Futbol Takımı antrenörü göreve nasıl geldi bilmem, nasıl gitti yine bilmem ama aldığı maaşı ve giderken verilecek tazminatı basından görünce nerede ise iskemleden düşecektim. Hiçbir başarı yok ve bu kadar para?

Sonra siz kalkın emlak vergilerine büyük zam yapın !

Futbol Federasyonu bu kadar maaş ve tazminat veriyorsa Belediyeler acaba ne para harcıyor? Harcadıkları para nasıl denetleniyor?

Birgün gelir bu paralara mühtaç oluruz, devletin yapılan masrafları kontrol etmesi, uygun olup olmadığına karar vermesi gerekir.

Bol keseden sallamanın sonu hiç iyi olmaz.

Bütün bu harcanan milyonlarca euro'ların gazete sütünlarında havada uçtuğu yazılırken birden Emlak Vergilerine büyük zam yapmak ne kadar doğru olur? Bunun önümüzdeki seçimlere tesiri olur mu, olmaz mı?

Bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş ve emekli olmuş milyonlarca insanın aldığı emekli maaşlarına bakıp biraz utanmak gerekmez mi?

Devletin vergileri arttırmadan önce harcanan hertürlü astronomik paraları mutlaka kontrol etmesi hem kendi, hemde herkesin menfaatinedir


İzlenme: 494
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR