MANŞET

ELEKTRİK KESİNTİLERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar son zamanda Marmaris ve civarında elektrik kesintileri çoğaldı. Yaz aylarında bakım çalışmaları adı altındaki kesintiler şimdi kış aylarında herhalde iyi bakım yapılmadığı için oluyor.

       Elektrik faturalarında hiç kesinti yapılmazken halkın elektriğinin aniden kesilmesi çağımıza uygun hiç değil.

       AKP hükumeti bu soruna biraz eğilse ve şu elektrik sorununu kökten düzeltse hem siyaset açısından, hemde hizmet açısından fevkalade iyi bir şey yapmış olacak. Hastalar var, yaşlılar var ve bu birden elektrik kesilmesinin mutlaka bir çaresi vardır. Hiçbir çağdaş medeniyetlerin uygulandığı ulkelerde bu şekilde aniden elektrik kesilmez.

       Marmaris yolu duble yol oldu, bazı yerlerinin çökmesine rağmen bitip tamamlanınca mükemmel olacak ama unutmayalımki elektrik yoldan çok daha önemli.

 

    Kablolar yeraltına indirilecekse indirilmeli, nerelere ne büyük masraflar yapılıyor, bunada yapılmalı bence elektrik hepsinden daha önemli bir ihtiyaç.

    Şimdi PKK ile olan sorun bittiğinde devlet çok büyük bir para tasarrufu sağlayacak, bunun bir kısmı bu işe harcansa bilhassa turistik bölgelerde elektrik kesintisi son bulur. Diğer yerlerde yavaş yavaş programa alınabilir.

     Bu sorun asıl Muğla Milletvekillerini doğrudan ilgilendiriyor, sorunun çözülmesi onların çalışmaları ile ancak mümkün olacak. Kendileri isimleri üzerinde, Müğla halkının vekilleri. O zaman elektrik kesintileri ve sorunlarının giderilmesi onların çalışma alanına giriyor olmalı diye düşünüyorum.

        Eğer turist ve saygınlık istiyorsak bu gibi ve bu zamanda ayıp denecek kadar bizi küçük düşüren elektrik kesintilerine biran önce çare bulmalıyız.

 


İzlenme: 961
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR