Elektrik Kesintileri

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçen gün tam elektrik kesintileri hayli azaldı derken herhalde nazar değdi ve Cumartesi akşam tam en önemli ve elektriğin en lazım olduğu saatlerde uzun bir süre elektrikler kesildi.

Aranan 4444186 No.lu Aydem Call Center ise verdiği cevapta kesintinin kendileri tarafından yapılmadığını dolayısı ile ne kadar süreceğini bilmediğini halka söylüyordu.

Bir taraftan Avrupa Birliği ile anlaşma sağlayıp uyum yasaları ve Fasıl açılmasını bekleyeceğiz, diğer yandan soğuklardan dolayı tüm yurtta uzun süreli elektrik kesintilerinden bahsedeceğiz. Çağdaş medeniyet seviyesine böyle mi ulaşacağız?

 

Herşeyi bir tarafa bırakalım, böyle bir kesinti evvelden halka haber verilemez mi? İnsanı insan yerine koymak için Avrupa Birliğinede girmek gerekmiyor. Hani devamlı söylüyoruz ya "yaradılanı yaradandan dolayı severiz" diye o zaman bu elektrikleri kesilen milyonlarca insanı başka bir yaradan mı yarattı?  Bu kadar zor ve imkansız bir şey midir bu kesintileri evvelden halka duyurmak?

Türkiye bu gibi kesintilere alışık, merhum Özal'dan evvelki süreçte de telefonlarda çevir sesi gelmezdi. Ama herşeyden önemli olan insana saygıdır ve böyle bir kesintiyi evvelden haber vermektir.  İlçe'de elektrikten sorumlu olan şirketin Call Centeri bile bilmiyor kesintinin ne kadar süreceğini çünkü onlarada haber verilmemiş. Haberleri olsa eminim söylerlerdi.

Bence bu teknoloji çağında elektrik kesintilerinden çok aynı topraklarda birlikte yaşadığı insanlara saygı duymayarak kesintiyi evvelden haber vermeyenler suçludur.

İşin gerçeği, herkes yaradılanı yaradandan ötürü sevmiyor, belki yaradanı bile sevmeyenler var içimizde, zaman zaman bu ve benzer durumlarda açıkça anlaşılıyor.


İzlenme: 1414
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR