ELEKTRİK KESİNTİLERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçen gün tüm ulusal görsel ve yazılı basın bir hastanenin acil kısmında kalp krizi geçiren hastaya müdahale edilirken kesilen elektriklerden bahsediyordu. Doktor ve hemşirelerin el lambası yardımları ile görevlerini gerçekleştirdikleri halka bildiriliyordu.

 

                Neymiş? Jeneratör devreye girmemiş de ondan...

 

                Şimdi Türkiye Büyük Millet Meclisinde kürsüden atıp tutan, hangi partiden olursa olsun, Milletvekilleri neden susuyorlar? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, Avrupa Birliği kapısında bekleyen ve ekonomisi Avrupayı dahi kıskandıracak durumda olan Türkiye elektrik sorununu çözemiyor mu?

 

                Aynı dert Marmaris'tede en yoğun şekilde yıllardır devam ediyor.  Önümüzde çeşitli seçimler var, halkın bilinçli davranıp seçilmek isteyenlere bu soruyu mutlaka yöneltmesi gerekir. 2013 yılında ülkenin dünyaya açılan penceresi konumunda olan bir yerde bu denli elektrik kesilmeleri sadece utanç olabilir, başka hiçbir şey olamaz.

 

                Bana kalırsa duble yollardan çok daha önemlisi elektrik kesintilerini ne bahasına olursa olsun çözmektir. İhtiyar, sakat ve çocuklar duble yollardan fazla anlamaz ama elektrik kesintilerinin herkese büyük zararı dokunuyor.

 

                Kuvvetle tahmin ediyorum Marmaris'te kişi başında düşen jeneratör sayısı dünya çapında olup başka hiçbir çağdaş ülkede bulunmamaktadır.

 

                Bu sorun yanlız İktidar partisinin değil, tüm siyasetin sorunudur.


İzlenme: 954
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR