ELEKTRİK ÇOCUKLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde bir Alman yazar televizyonda konuşuyordu ve ''elektrik çocuklarından'' bahsediyordu, hemen dikkat ettim ne dediğine. Adam bugünkü çocukların bundan 50 yıl evvelkilerden daha akıllı ve bilgili olduğuna inanmıyor. Hepsi için elektrik çocukları diyor çünkü hepsinin önünde veya elinde bir bilgisayar var. Elektrik olduğu müddetçe veya pili bitene kadar herşeyi biliyorlar ama elektrik olmayınca apışıp kalıyorlar diye anlatıyordu.

 

 

Şöyle düşününce haklı, gerçekten bugünkü çocuklar elektrik çocukları. Her sorunun cevabı önündeki elektrikli makinede var ama ne isterseniz sorun. Makine olmazsa cevapta yok. Eskiden böyle değildi, hocaları can kulağı ile dinlerler ve öğrenirlerdi. Diğer yandan bakacak olursanız hocalarıda elektriğe biraz bağımlı...

 

Dünya teknoloji olarak ileri gidiyor ama kafa olarakta gidiyor mu? Alman konuşmacının anlattığına bakılırsa tam tersi, kafalar geri gidiyor. Birgün herşey elektronik olacak ve insanları makineler yönlendirecek.

 

İyi mi olacak, kötü mü? İşte buna cevap vermenin çok güç olduğu ortada çünkü elektrik bilgilerine nasıl bir ambargo konabilecek bunu zaman gösterecek.

Eskiden en zor olan iletişim şimdi artık elektronik düzeyde en kolay hale geldi. İstanbul'dan Ankara'ya otobüsle giderken karga sekmez denen yerde köy çocuklarının yola çıkıp ''gazete gazete'' diye bağırdıklarını ve bazı yolcuların okudukları gazeteleri pencereden attıklarını çok iyi bilirim. Şimdi ise bu köy çocukları günlük gazeteleri artık internetten okuyorlar.

 

Dünyanın geleceği tamamen elektroniğe bağlanmış durumda. 

 

76 milyonluk Türkiye'de daha bilgisayar kullanmasını bilmeyen, ama herşeyi bildiğini sanan acaba kaç milyon kişi var dersiniz?İzlenme: 891
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR