El İnsaf

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar önümüzdeki yıl 2014 Haziran ayı sonunda Brezilya'da Dünya Futbol Şampiyonası finalleri başlıyor. Çeşitli elemelerden sonra Brezilya'ya gidecek olan Milli Futbol takımları belli oldu. 

 

Bakıyorum 11 milyon nüfusu olan ve çok büyük bir mali kriz içinde olan Yunanistan elemelerden çıkmış ve Breziya'ya katılıyor.

 

Şimdi durup düşünmek zamanı değil midir?  Türkiye'de tüm futbol piyasalarında dolaşan paralara bir bakınız herhalde milyar Euroları geçmiştir ama netice tam bir Hatice. Avrupa Şampiyonasınada katılamadık. 76 milyonluk bir devlet bu kadar para harcıyor başaramıyor ama diğer taraftan 11 milyonluk küçücük Yunanistan başarıyor ve katılıyor. O zaman bunun bir yerinde bir hata var ve ilk yapılacak işimiz aynaya bakıp hatayı görmek olmalıdır.

 

Bu hata nerede? Tabii herkes kafasına göre hatayı buluyor, bugüne kadarda hep buldu sandık ama bulunamadı, bulunsaydı Türk Milli Takımıda Breziyaya giderdi. Şimdi Fatih Terim sezon ortasında acele Galatasaray'dan alındı ve Milli Takımlar Başantrenörü yapıldı, sanki büyük kurtarıcı...

 

Sorun bu muydu? Yani Fatih Terim sorunu çözecek mi, daha evvel Milli Takımlar Başantrenörü olduğu zaman neden çözemedi?  Bence sorun bu değildi ve Fatih Terim sorunu çözemeyecek. 

 

Türk futbol camiası hala belkide 50 küsur yıldır kusurun kafalarda, yani düşünüş şeklinde olduğunu anlamadı, ya da anladı ama anlamamazlıktan geliyor. Bu durumda Fatih Terimi değil Lefteri mezarından çıkarıp getirseniz hiçbir şey değişmez.

Önemli olan kafalar ve düşünüş tarzı... Nasıl değiştireceksiniz?

 

Eğitim sistemi toptan değişmedikçe kafaları asla değiştiremezsiniz, bu eğitim sistemi ile bundan daha iyisi ise mucizelere bağlıdır.


İzlenme: 880
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR