DUT YEMİŞ BÜLBÜL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Amerika'dan Türkiye'deki tecavüz ile ilgili kanun çıkarma sürtüşmelerini yaşıyoruz. Soran Amerikalı dostlarımıza da anlamasalarda anlatmaya çalışıyoruz.

 

Kadın, çocuk ve tecavüz denilince aklıma hemen Moskova Üniversitesi Tarih Kürsüsü Profesörü Dergachev'in 1994 yılında Moskova'da söylediği sözleri geldi. Şöyle söylemişti;

"Rusya çok büyük bir memlekettir. Bir ucundan diğer uzak ucuna bir haftada trenle zor gidersin. Ama 1917 yılında bizde büyük bir ihtilal oldu. Telefon, radyo, telsiz hiçbir şey yoktu. Bu kadar büyük bir ülke bir gece içinde sanki birbirlerinden haberdarmış gibi bir büyük devrim gerçekleştirdi. Bunun tamamen kadınlar tarafından yapıldığını ben sık sık öğrencilerime anlatıyorum. Bizde bir söz vardır, kadın insanın boynu, erkek kafasıdır derler ama boyun kafayı istediği yöne döndürür".

 

Bu sözü hiç unutmadım.  Bugün Türkiyeyi yöneten AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğanı da alıp bugünkü makamına yükselmesinde kadınların büyük rolü var.  Maalesef bunu muhalefet pek anlamışa benzemiyor. Şimdi Türkiye'de kadınlar kıpırdıyor ve tecavüz olayları için çıkarılacak kanunu istemiyorlar.

 

Çocuğa tecavüz her medeni ülkede çok ağır suçtur ve en ağır şekilde cezalandırılır. Çocuk isterse tecavüzcüsü ile evlenebilir düşüncesi sağlıklı bir düşünce değil.

 

Aslında tecavüz sağlık değildir ve herşeyden önce uzman doktorlar tarafından özel akıl hastanesinde tedavi edilmelidir. Bunların yeri hapisane değil akıl ve ruh hastanesidir. 11-12 yaşında bir çocukla evlenmek isteyen veya tecavüz eden kişinin akıl sağlığı kesin olarak sakattır. Bunları halkın arasına yollamak üstelik bir de çocuk isterse evlenebilir demek bırakın ceza hukukunu, bütün sağlık kurallarına da aykırı olması lazım.

Maalesef Türkiyenin akıl ve ruh doktorlarından hiç ses çıkmıyor...Dut yemiş bülbül gibiler...

Bu iş asıl onları ilgilendiriyor.


İzlenme: 778
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR