Dünya'da Konu Türkiye

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hergün dünyadaki birçok gazete ve haber ajanslarını takip ederim, akşamları genelde Amerikan ve Alman televizyon kanallarında haberleri izlerim. Hiç bu kadar Türkiye'den bahsedildiğini duymamıştım. Hemen her haberde Türkiye var.

 Üst amir Emniyet Müdürünün, Valinin, İçişleri Bakanının, Başbakanın, Cumhurbaşkanın, MİT’in, Kamu Güvenliği Müsteşarlığının, Emniyet istihbaratın haberi olmadan yürütülen bir operasyon yapıldığı, bazı kişilerin tutuklandığı haberleri.

 Yabancı sosyal medya çok büyük miktarda Türkiye'de son günlerde meydana gelen tutuklama hadiseleri çeşitli bakış açısı ile yazılmış, resimlendirilmiş.

 Türkiye birden tam seçim arefesinde hemde dünyanın çoğu yerinde ilgi ile izlenen böyle bir kaos durumla karşıkarşıya geldi. Türkiye düşmanlarının da ağızlarına çiklet oldu.

 

Bu durum nereden bakarsanız bakın Türkiye'nin aleyhine oldu, ortada hakimler tarafından verilmiş tutuklama kararları var.  Başbakan ve Bakanlar durumu kabul etmese bile yine de bunu tek tek seçmene anlatmak mümkün değil. Kanımca burda hükumetin yapacağı en doğru şey hemen Genel Seçimlere gitmek olabilir. Yani seçimleri bir yıl öne almak ve belkide yerel seçimlerle birlikte yapmak.  Seçimin sonucu ne çıkarsa çıksın yeni beyaz bir sayfa açılır.

 

Muhalefet her fırsatta bu yolsuzluğu gündeme getirecektir, bundan kaçınılması imkansız.  Bugünki iktidar partisinin en büyük avantajı karşısında iyi ve güçlü bir alternatif olmayışı, eğer kuvvetli bir muhalefet partisi olsaydı zaten 12 yıl aynı siyasi partinin iktidarda kalacağını hiç sanmıyorum.

 

Taraflar içinde, Türkiye için de  kısa zamanda hazırlanması mümkün olduğu takdirde en doğru şey Genel Seçime giderek son kararı halka bırakmak olacaktır.


İzlenme: 951
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR