DÖVİZ VE ZAMLAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


 Sevgili okurlar Euro ve Dolar zıpladı, benzin ve mazot fiyatlarıda birlikte sıçradı, şimdi geriye kalan kiralar ve diğer tüm fiyatlar onlarında fırlaması yakındır.

 

       Zaten Petrole zam geldimi, herşeye gelmiş demek zira tüm taşımacılık petrole dayanıyor. Uçak biletleri, Otobüs biletleri, Taksi ücretleri dolayısı ile Patates, Domates, Fasulya, Kıyma, Et hepsi zıplıyor bekleyin.

 

         Bu sadece bizim ülkede en çok oluyor halbuki tüm Avrupa'da Petrole zam geldi az da olsa ama başka hiçbir şey zıplamadı bizdeki gibi. Bunun esas sebebi Petrolde Hükumetin aldığı vergiler ile yüksek oluşu. Artık Petrol öyle bir durumdaki insanların gırtlağına dokunuyor ve ona gelen her zam herşeyi zıplatıyor.

 

         Şimdi ev sahibi kiraya zam yapmayacak mı? Elbette yapacak çünkü onunda masrafları arttı.  Herkes elinde olan herşeye zam yapacak, dar gelirli olanlar bir parça daha fakirleşecek.

 

       Şöyle bir düşünürseniz Türkiye'nin çok miktarda dış borcu var, milyarlarca dolar, her yıl üstüne ekleniyor çünkü petrol üretemiyoruz ve satın alıyoruz, her yıl ne para ödediğimizi düşünün. Bu döviz nerden gelecek? Elbette borçlanıyoruz. Borç yiğidin kamçisidir derler ama kamçı da büküldü, yiğit de artık kanburlaştı, mecali kalmadı taşımaya.  Bütün buna rağmen bir de başka ülkelerin içişlerine karışıyoruz.  Hani bir atasözü vardır, ayranı yok içecek , arkasını siz tamamlayın.

 

         Bu durumda bir de üç çocuk olursa vay haline bu ailelerin...


İzlenme: 904
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR