DONALD JOHN TRUMP

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Trump Amerika Birleşik Devletlerinin seçilmiş Başkanı olup 14 Haziran 1946 tarihinde New York'ta doğmuştur. 72 yaşındadır.

Trump'ın dedesi Friedrich Trump Almanya'nın Dürkheim İlçesinde doğmuş olup 1885 yılında Amerika'ya göç etmiştir. Anne tarafıi ise İskoçyalıdır.

 

Donald John Trump'ın bugün Amerika'nın en ciddi basın organlarından biri olan Forbes'in bildirisine göre 2017 yılı itibarı ile Net serveti 3.1 Milyar Dolar dır.

 

Şimdi Trump akıllı mı, yoksa aptal mı diye düşünürsek aklımıza ilk ne gelir? Adamın kendi kafası ve imkanları ile sıfırdan ve hiçbir bankaya borcu olmadan yaptığı 3.1 Milyar dolar.

 

Şahsen isimleri bende mahfuz bazı Türk Lirası Milyarderi olduklarını duyurmaktan hoşlanan, kabaran, mangalda kül bırakmayan ve çok zeki olduklarına kendileri inanan bazı şahıslar var ki, Bankalara büyük borçları var. Çalışanlarının maaşlarını bile zamanında ödemezler. Uçan kuşun alacağı vardır.

Baktığınızda oturuş, kalkış, yürüyüş ve insanlarla konuşmaları bile yukardan aşağı doğrudur.

 

Şimdi bunlarla Trump'u mukayese ettiğinizde kimin akıllı, kimin aptal olduğunu anlamakta zorluk çekmezsiniz herhalde.

 

Siyasette muhalefet herzaman isimler bulur ve eleştirir. Amerika'da da Obama gibi çok yumuşak ve işimi kimseyi rahatsız etmeden yapıp gideyim, arkamdan zenci işini iyi yaptı desinler düşüncesinde olan gibilerin ve sosyalistlerin tamamen kapitalist düşüncede olan Trumpı eleştirmeleri ve kendisine aptal, geri zekalı gibi isimler takması çok normaldir ve demokrasinin gereğidir.

 

Birine aptal ve geri zekalı derken mutlaka aynaya ve etrafımıza bakmak zorundayız. Ben Trump'un her yaptığı işin doğru olduğunu yazmıyor ve düşünmüyorum ancak sadece Türkiye'de ondan çok daha geri zekalı ve aptal olup bunu kabul etmeyen, buna rağmen saygı duyulan çok sayıda Milyarder olduğuda bir gerçek.

 

Atom bombasının büyük mucidi Alman Prof. Dr. Otto Hahn şöyle der:  ''Zeka asla hazırcevaplık demek değildir, hazırcevap olan çok sayıda ruh hastaları da vardır.  Zeka olmayan birşeyi icat etmektir''.

 

Trump olmayan 3.1 Milyar Dolar serveti hiçkimseye borcu olmadan kazanmış yani Prof. Dr. Otto Hahn'ın söylediği gibi yoktan var etmiştir.

 

O zaman kimin zeki, kimin olmadığını ayırmak sanıldığından kolay olmalı diye düşünüyorum.


İzlenme: 374
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR