Domuzlar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar yazımın başına bakıp yanılmayın, gerçek domuzlardan bahsediyorum. Her akşam Armutalana iniyorlar, hemde geç olmadan. Geçen araçlardan tınmıyorlar bile doğru çöpe gidiyorlar, orada aradıklarını bulamazlarsa bir ilerdeki çöpe kadar gidiyorlar.

                    Geçen gün saydım tam 12 tane irili ufaklı. Dün akşam sadece bir tane gördüm saat 21.30 da Armutalan Aile Hekimliği karşısında kaldırım taşları yığılmış arsanın yanında yolda. Araba ile geldim ve yolda olan hayvanın üzerine doğru gittim, inanın kaçmadı bile, ters ters baktı. Belkide kızdı bana.

                   Hayvanlar aç, birde taş yığılı arsanın üzerindeki arsayı telörgü ile çevirdiler oraya giremiyorlar ve doğrudan yoldalar. Bir insan geçse veya çoluk çocuk...

                    Evvelsi gün baktığımda etrafa sivrisinek ilacı sıkan kamyonet yukardan geliyor, önünde 4-5 tane domuz. Sonra kamyonet sola saptı hayvanlar aşağı indi.

                    Türkiye örneği. Buına kim bakar, kim ilgilenir? Kaymakamlık mı? Belediye mi? Hayvanları Koruma Derneği mi? Kim?

Dinimizde Yahudilikten gelme domuz yemek günahtır ama yaban domuzu değil zira yaban domuzu tirişin tutmaz. Hep okuruz, duyarız bu hayvanlar yanlarında yavruları olursa çok vahşi olurlar ve saldırırlar. Acaba bunu mu bekliyoruz. Biz Türkler zaten hep bıçağın kemiğe dayanmasını bekleriz.

                    Belkide domuzeti satanlar susturuculu tüfekle uyku ilacı sıkarak bunları yakalayabilirler. Ya da Hayvanları Koruma Dernekleri ormanda bir yerde Otellerden artan yemekleri koyarak besleyebilirler. Ya da başka birileri bunları başka bir şekilde yakalayabilirler. Hangisi acaba? Sorumlu kim?

                    Soruyorum daha bilen çıkmadı...Marmaris gibi Türkiye'nin dünyaya açılan pencerelerelirinden birinde domuzlar halkın içine kadar iniyor sorumlu kimin olduğunu bilen yok.


İzlenme: 992
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR