DOLMUŞ UÇAKLAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar öyle uçaklar varki zamanımızda uçak biletinizi almanız yetmiyor, ayrıca oturacağınız koltuğu da para ile alacaksınız. Bavulunuz ağırsa ayrı bir para vereceksiniz, karnınız acıktı ise önceden para verip yemek ısmarlayacaksınız. Oturma yerinizi ve uçak biletinizi garantiye almak isterseniz 6-7 lira verip SMS alacaksınız. Yani yakında uçaklarda tuvalete girmekte mutlaka para ile olacak, paranız yoksa uçağın içine edeceksiniz. Birçokları ayakta bile gitmek mümkün olacak diyorlar.  Bunlar İstanbul dolmuşlarını çoktan geçti.

Bu kepazeliği görünce insan Türk Hava Yollarına hayran kalıyor. Kim ne derse desin Temel Kotil süper bir çalışma, çalıştırma ile THY nı dünya çapında bir havayoluna çevirdi.  Avrupanın hemen her yerinde konuşuluyor ve tek kelime eleştiri duymadım yabancılardan.

Bugün Avrupalılar bile THY nı seçiyor. Uçakta herşey ciddi, verilen içecek ve yiyecekler fiyata dahil. Zamanında kalkmaya büyük gayret ediyorlar ve başarılı da oluyorlar. Çok büyük bir uçak filosu var hemen hemen dünyanın dört bir tarafına uçuyorlar.

THY ile rekabet edemeyeceklerini anlayan bazı firmalar işi dolmuşçuluğa döktüler, fiyatları ucuz gösterip hemen herşeyden para almaya başladılar. Türkiye'de kimse dur demediği için isteyen istediğini yapıyor.

Herzaman yazdığım gibi Türkiye, herkesin her işi yaptığı ülke. Bir işi öğrenmeniz, eğitim görmeniz hiç gerekmiyor. Eğitim almış yaşlı birini göstermelik koyun ve istediğiniz işi yapın.

Bu durumda Ortadoğululuktan çıkmak veya kendimizi ayrı göstermek biraz hayal gibi geliyor. Bu kadar meslek okulu var, bu meslek okullarını bitirenler var çoğu işsiz geziyor veya Suadiye'de trafik kazasında ölen gibi kaldırımlarda çiçek satıyor. Güneydoğuda şehit olan bazı Polislerimizin öğretmen olduklarını ancak atamaları olmayınca Polisliğe müracaat ederek Polis oldukları anlaşılıyor.

Bu işi yoluna koymak devletin ve sorumlu Bakanlığın işidir. İş bulamayacak kadar öğrenci alırsan ve Üniversite açarsan Üniversite mezunu enflasyonu olur. Üniversiteler çok önemli kurumlar ancak mezun olan iş bulamadıktan sonra fazla işe yaramaz.

O zaman böyle dolmuş uçaklar çıkar ortaya.


İzlenme: 1008
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR