Dinlenemeyen Telefonlar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugünlerde tüm Alman basını Başbakan Dr. Merkel'in Amerikalılar tarafından dinlenen cep telefonundan bahsediyor. Amerikalılar şimdiye kadar toplam 60 milyon cep telefonu dinlediğini, bunların arasında birçok Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar olduğu bildiriliyor.

Amerikalılar 11 Eylül olayından sonra büyük bir çalışma başlattılar ve inanılması güç icatlarda bulundular. Bu icatlarla Bin Ladin'i buldular.

Şu anda Almanyada inanılmaz fazla sayıda cep telefonu var ve satışlar geçen yıla göre %26 gibi bir miktar artmış.

Telefon dinlemelerinin vermiş olduğu rahatsızlıktan hemen araştırma başlamış hatta çare bulunmuş bile. Dinlenilmesi imkansız olan cep telefonları hazır.   Sevgili okurlar bakınız biz nelerle uğraşırken adamlar ne ile uğraşıyor, bu farkı göstermekte yeterli değilmi?

Bildirilene göre 2014 yılı ilkbahar veya yazına dinlenilmesi imkansız olan telefonlar piyasaya çıkacak.  Telefonlarının dinlenmesini istemeyenler hemen bu telefonlardan alacaklar ve piyasa çalışacak.  Siz ortada dönecek paralara bakınız...

Her icat milyarlarla para getiriyor.

Biz ise genelde yabancıların yaptığı ve hoşumuza giden herşeyi alıyoruz. Bugün Türkiye'de bulunan cep telefonları sayısını ve onları ülkeye ithal etmek için ödenen döviz miktarını bir düşünün.  Görevimiz tüketicilik, üreticiliği ise başkaları yapıyor, buna para dayanır mı?

Bu cep telefonları küçükler ve büyükler üzerinde öyle etkin ki, yapılacak ufak değişiklikler para yumurtlayacak. Üretenlerde bunu çok iyi biliyor ve hazırlıklılar belkide son telefon dinlemeleri bunun için yapılıyor yeni çıkacak olan telefon satışlarını patlatmak için.

Herşey bir yana teknolojide inanılmaz bir hamle var ve daha neler karşımıza gelecek insan düşünemiyor.

Ama herşey Napolyon'un daha o zaman söylemiş olduğu gibi  Para, Para, Para....


İzlenme: 1344
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR