DİKTATÖRLÜK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye'de halkın büyük çoğunluğu Diktatörlüğün modern çağda nasıl olduğunu inanın bilmiyorlar. Hep eski zamandaki diktatörlüğe benzetiyorlar. Gelin Almanya'ya görün diktatörlük nasıl çağa uygun yapılır.

Bakın gümrük Polisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan yardımcısını bırakmıyor, neden çünkü pasaportunu çalmışlar ve kendisi Konsolosluktan geçici Pasaport almış. Meclis Başkanvekili önemli bir makam ve böyle birinin durdurulup, tutulması ancak modern diktatörlükte olur.

Modern diktatörlük hep demokrasiden, hep hürriyetlerden bahseder, sanki dünyada bunların bekçisi gibi görünür ama asıl diktatörlüğü kendisi yapmaz, yaptırır.  Hani bir söz vardır batı medeniyetinde ''zengin olmak istersen başkalarını çalıştır'' derler. Hep geri planda duracaksın, sanki haberin yokmuş gibi olacaksın. Bu da batının taktiği.

Almanya'ya gidin sokaklarda milyonlarca saklanmış kamera ve radarlar dolu.  Vergi vermiyorsan bile devlet senden almanın çarelerini bulmuş.

Müthiş bir kuralcılık ve benzeri olmayan disiplin. En ufak hatanız hemen anında cezalandırılıyor. Genelde para cezası çünkü insanı en acıtan cezanın hapiste yatmak değil para ödemek olduğuna inanıyorlar.

Bizim gibi kızıp küfür etmek itişmek, yumruklaşmak yok, çünkü ağır para cezaları var ama içine çekip fırsatını buldu mu acımasız vurma. Bunu Yahudilere yapmadılar mı? Hemde nasıl...

Yaklaşık 3 Milyon Türk asıllı insanımız var Almanya'da, bunlar ne şartlarla çalışıyor biliyor musunuz? Evet para kazanıyorlar ama Almanlardan çok çok daha az.

Şöyle bir bakacak olursanız 4 Milyon kadar Türk çocuğu Almanya'da Alman okullarına gidiyor. Türkiye'de eğitimde yabancı ortaklık yasak, yani hiçbir yabancı Türk Özel Okuluna ortak olamıyor, kendiside Okul açamıyor. Açarsa denkliğini kabul etmiyor Milli Eğitim Bakanlığı. Ama Almanya'da 4 Milyon Türk çocuğu yabancı okulda okuyor sonra isterse Türkiyeye gelip Üniversite sınavlarına bile girebiliyor. Buna da ''bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu'' derler hani...

Bakınız Almanya başta olmak üzere AB Türklere vizeyi kaldırmıyor ama biz onlardan vize istemiyoruz. Türklere Vizeyi AB den önce Almanya koydu ama biz onlara koyamıyoruz...

Yunanistana bile vize var ama biz onlara koyamıyoruz.

Bu da bizim büyük ölçüde dövize ihtiyacımız olduğunu göstermiyor mu?

Ama diktatörlük denince hiç uzağa gitmeyin babası Almanya'da var ama fevkalade şekilde kamufle ve modernize edilmiş halde.


İzlenme: 687
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR