Ders Çıkarmak

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Türkiye'deki son halk hareketinde yanlız iktidar partisi değil, bence asıl muhalefet partileri ders çıkarmalıdırlar. Çok açık ve net anlaşılıyorki bu liderler ve bu kadroları ile herhangi bir seçim kazanmaları söz konusu bile değildir. Halkın sokaklarda gösteri yaptığı, polisle karşıkarşıya geldiği bir toplumda herşeyden evvel muhalefet partileri aynaya çok derin bakmalıdırlar.

Türkiye ve dünyada güvenilir birçok araştırma şirketleri var, verirsin onlara ve sana Türk halkının muhalefetin başında kimi görmek istediği ismi öğrenirsin. 21.ci asırda ve iletişimin dünya tarihindeki en gelişmiş devrinde yaşıyoruz. Ama inatla ben oturacağım veya benim adamım oturacak dersen daha çok beklersin.

Ben sade ve tamamen tarafsız bir vatandaş olarak doğru bildiklerimi ve gördüklerimi yazıyorum.

Diğer yandan gazetelerde Polisin halka karşı elinde sopa ile, sanki ülkeyi işgal eden düşmana saldırır gibi can havli ile saldırmasınıda doğru değerlendirmek lazım.  Aynı gazetelerde bu sorununda cevabı var  Emniyet Müdürü Vali'ye haberi olduğunu söylüyor. O zaman polis ne yapsın? Polis emir kulu, ne derlerse onu yapıyor.  Anlaşılıyorki Polise bu emir verildi ve şimdi özür dileniyor.

Biber gazını polis kendi ithal etmiyor, ona veriliyor ve kullan deniyor adamda kullanıyor.  Duygusal bir millet olduğumuz için çok çabuk gaza geliyoruz Poliste heyecanlanıyor ve gözünde nümayiş yapanı ülkeyi fethedecekle bir görüp saldırıyor.

Her fırsatta  sizlerle paylaşmaya çalıştım , biraz güleryüz herşeyi, her kötülüğü bitirirdi. Maalesef stres durumlarında Türk insanı gülümsemeyi tamamen unutuyor, kasılıyor ve vurup kırmaktan başka birşey gelmiyor aklına.

Avrupalının dediği gibi bunun Akdeniz iklimi ile hiç alakası yok zira Karadenizdede var, Van gölünde de. Bunun ilgisi doğrudan eğitim ve eğitimin kalitesidir başka hiçbir şey değildir.


İzlenme: 942
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR