DEĞİŞİM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dikkat ederseniz Sayın Cumhurbaşkanı şimdiden seçimlere hazırlık yapılmasını ve hepsinden önemli ​DEĞİŞİM istiyor.

Bu "değişim" nedir?

Ben çok açık ve net söyleyeyim Türk siyasetinin hatta Türkiye'nin hiç bilmediği ve öğren​emediği bir şeydir. ​Siyasetin en önemli hayat suyudur.

Cumhurbaşkanı bunu istiyor partisinde...

Değişim dediğiniz zaman Türkiye'de ister kamu, ister özel sektör hatta ister aileler çok şaşırıyor ne yapacağını bilmiyor.

Herkesin aklına çocuklara söylenen şu meşhur cümle geliyor "yeni yeni icatlar çıkarma" yani değiştirmeye kalkma...

Sayın Cumhurbaşkanı bu durumu en iyi gören kişi ve hadiseyi can noktasından yakalamış, değişim.

Değişimi AKP tam manası ile yaparsa seçimlerde yine rakipsizdir.

Cumhuriyet tarihinde Atatürk'ten sonra hiçbir siyasi parti bu değişimi yapamadı, aklına bile gelmedi. İsmet İnönü yapabilseydi Demokrat Parti seçim kazanıp iktidar olamazdı.  Değişimi beceremediler ve hep yeni kurulan partiler iktidar oldular.

CHP ise kendi lügatında değişim kelimesi olmayan tutucu bir parti olarak kaldı. Genel Başkan değişimini bile zorla, kasetlerle yapabildiler. CHP kendi içinde değişim yapabilseydi bugün en azından iki misli Milletvekili çıkarırdı.

Sayın Cumhurbaşkanı tam 12 den vurdu. Yıpranıp yorulanlar, beceremeyenler geri çekilsin. Evet 15-20 senedir aynı koltukta oturup gençlere yer açamayan koltukkolik kişilerin koltukları gençlere bırakmaları değişimdir.

Her branşta, siyasette ve siyaset dışında o kadar çok bu tipler var ki...  Bir tek askeriyede yok, hiç olmadı.

Hem Belediye seçimlerinde, hem de 2019 Genel seçimlerde değişim yapabilen kazanacaktır aksi halde yeni kurulan merkezde başka parti olursa herzaman olduğu gibi onun şansı fazlalaşacaktır.

Değişimi yakalayan ve yapabilen bundan sonra her seçimde şanslı olacaktır.

Batı medeniyetinde seçim kaybeden liderin hemen görevi bırakması da değişimin ​hiç ​ değişmeyen parçasıdır.

Türkiye ne kadar iyi çalışırsa çalışsın eski suratlardan bıkıyor, gençleri ön planda görmek istiyor, bu 60 senedir böyle ama anlayıp değişim ilan eden tek kişi Sayın Cumhurbaşkanı oldu


İzlenme: 480
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR