DEAŞKAPECE‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


DHKPC manası Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi olacak herhalde gazetelerden okuduğumuz kadar. Sevgili okurlar bana çok ilginç gelen bu ismi telaffuz ederken neden (deaşkapece) diyoruz? Aş ne demek oluyor? Başbakan'da aynı şekilde söylüyor. Bende anlamıyorum, halkta anlamıyor. Herhalde Aş Türk alfabesinin H anlamına geliyor ama hangi lisan? O zaman CHP derken Ceaşpe demek mi gerekiyor?

 

                Devrimci Halk Kurtuluş cephesi, ama ne devrimi? Eğer komunizm ise komunizme bakarsanız ve köküne inerseniz yine Almanya'dan çıkmıştır Marx ve Engels. Bunlar Lenin'inde hocaları ve arkadaşlarıdır. Komunizmi icat etmişler üstelik dünyayı yaklaşık 45 yıl için ortadan ikiye bölmüşler ve doğu blokunu yokluklar içinde bırakmışlardır.

 

                Komunizm Avrupa'da bitmiş, bir iki diğer ülkede yarımyamalak devam etmektedir. Çin 2 milyar nüfusu kontrol altında tutabilmek için komunizm adı altında dünyanın işçiliğini yapar, batıya bağımlıdır.   Başta Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği adı altında kendisini süpergüç olarak gösteren Rusya bu işin yürümeyeceğini ve artan borçları nedeni ile çok daha geri kalacaklarını anlayıp hemen ilk olarak kendisine bağlı olan Demokratik Doğu Almanya'yı Batı Almanya'ya 1989 yılında zamanın parası ile 5 Milyar Alman Markına satmıştır. Aynı zamanda eskiden Rus Gizli Servisi Başkanı olup sonradan Rusya lideri olan Gorbaçov, yine eskiden Amerikan CIA Başkanı olan ve sonradan Amerika Başkanı seçilen Bush'a Avrupa'daki duvarların yıkılacağını bildirmiş ve el sıkışmışlardır.  Yani Yalta Konferansından 45 yıl sonra Komunizm Avrupa'da duvarları kaldırmış, kapitalizme dönmüş, tüm kendine bağlı Cumhuriyetler ayrılmıştır.

 

                Bugün Rusya Federasyonu var, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği yok. Eski komunizm rejimi ile yönetilen birçok ülke artık Avrupa Birliği üyesi.

 

                Rus gençliği tamamen kapitalizm sistemi ile eğitilmekte. Bugün 30 yaşında bir Rus genci Komunizmi hiç bilmez. Ruslar komunizm sisteminin kendilerini ne kadar geri bıraktığını görmüşler ve geçte olsa zararın neresinden dönülse kardır misali dönmüşlerdir.

 

                1917-1990 arası Komunizm ile yönetilmiş olan Rusya bugün bütün yolcu uçaklarını Amerika'dan ve Avrupa'dan almaktadır. Uzay programlarını kendileri açıklamasa bile Amerikalılarla ortak çalışmalarla yapmaktadırlar. Rusya'nın ve eski ortaklarının tek ihracatı ve ana gelir kaynağı Petrol ve Doğalgazdır. Teknoloji olarak ihracatları çok az denecek kadardır. Rusya eski süpergüçe yakışan doğrudürüst otomobil dahi yapamamakta, Amerika, Almanya, Japonya, Fransa gibi ülkelerden ithal etmektedir.

 

                 Şimdi, hal böyle iken hala Komunizm propagandası yapmak veya kendi ve başkalarının canına kıymak ne derece akıllı bir iş olup gayeye hizmet eder?

 

                 Bunda hiç şüphesiz en büyük suçlu medyadır. Palavra hayal filmler ve dizilerle vakit geçireceğine komunizmi anlatsa, nasıl başarılı olunamayacağını ve olmanın mümkün olmadığını zira Tanrı'nın insanı bu şekilde yarattığını emsallerle, gençliği öğretici filmlerle bilgi sahibi yapsa belki birçok düşünce değişebilir, bu canlar kurtarılabilirdi.

                 Şöyle bir düşünürsek bizim hiç mi suçumuz yok.

 

                 Sayın Başbakan söylüyor, adam Almanya'dan gelip kendini ve hiç günahsız bir aile babasını öldürüyor, genç bir kızımızda yaralanıyor. Çok daha fazla insanda ölebilirdi.

 

              Diğer yandanda Gümrüklerde Polislerimiz bütün gün ve gece gireni çıkanı yazıp dururlar.


İzlenme: 2167
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR