DARBE TEŞEBBÜSÜ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar 15 Temmuz'da Türkiye'de bir darbe teşebbüsü yapıldı. Cumhurbaşkanı 15 dakika önce bulunduğu yeri terk etmeseydi çok şeyler değişebilirdi. Halk tankların önüne yattı ve sonunda darbecilerin çok az bir kısmı yakalandı. Şimdi yargılanmayı bekliyorlar.

 

Ulusal yazılı ve görsel basına göz atıyorsunuz hepsinin bir ağızdan söylediği bu darbecilerden sadece Türkiye'de yakalananlardan, 3 misli daha fazlası var.

İyi de nerede bunlar?

Devlet bilmiyormu bu durumu?

Suriye işi çıktı ve aşağı yukarı bir savaşa girdik veya girmek üzereyiz Darbe sanki unutuldu.

Geçen gün bir Alman gazetesi yazmış, ''Gülen'in Vakıflarına maddi yardım yapanlar nerede'' diye. Kısa süre önce Gülen için methiyeler düzenleyenler nerede?  O zaman bu darbe nasıl bir darbe idi? 

Başarılı olsaydı ne olacaktı?

Bu soruyu bütün Avrupa ve Amerika'da ilgililer soruyor.  Türk Hükumetine hayati bir darbe indirilmesi planlanıyor ve yakalanan ön planda aktif hareket edenlerin %80 i askeri personel.

Askeri personel sadece askerliğini bir er olarak yapmış Gülen için mi darbe yapıyor, yoksa işin içinde başka ve çok miktarda başkaları mı var?  Hangisi?

Bir tane İlahiyat hocası kaçmış onu arıyorlar, kaçmayanlar ne olacak? Onlar pişman oldularsa o zaman hapiste olanlarda yakında pişman olacaklardır.

 

Bu gibi işlerde çok ciddi ve kesin kararlı olmazsanız gerisi iyi olmaz. Çünkü onlar darbe'de başarılı olsaydı şimdi bazı şeyleri yok etmişlerdi.

Darbe yapılırken 15 Temmuz akşamı televizyona baktım ve Boğaziçi köprüsünün bir tarafının asker tarafından kapatıldığını, diğer yanının açık olduğunu görünce, böyle darbe olmaz bunlar herhalde kafayı çekip darbe yapmak istemişler dedim ve yatıp uyumuştum.

Şimdi de görünüş biraz tuhaf. Yazılı ve görsel basın hertaraf onlara manevi ve maddi yardım yapanlarla dolu diye yazıyor, söylüyor, Cumhurbaşkanı halka seslenirken haber verin ihbar edin diyor ama sanki tık yok gibi. Daha çok küçük adamlar yakalanıyor öyleyse bütün bu Generaller bu küçük adamlar için mi darbeye teşebbüs edip kendi ve ailelerinin hayatlarını bitirdiler?...

Gerçeği göremeyip darbecilerle maddi veya manevi işbirliği yapanlar Darbe'ye destek vermiş sayılırlar ve bunlar ortalarda olduğu sürece Türkiye tam bir Ortadoğu ülkesi olmaktan kurtulamayacaktır.


İzlenme: 632
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR